Putin: V Rusku je demokracie. Zdanění vkladů vnucené EU je absurdní

06.04.2013 21:30

Ruský prezident poskytl v předvečer své návštěvy v Německu rozhovor německé ARD. Rusko je podle něho demokratickou zemí, která si jinou cestu rozvoje nedokáže představit. Podrobil také kritice bankovní systém v západních zemích a odsoudil konfiskace vkladů v kyperských bankách. Informuje o tom server AC24.cz.

Putin: V Rusku je demokracie. Zdanění vkladů vnucené EU je absurdní
Foto: RussianMind
Popisek: Staronový ruský prezident Vladimir Putin
reklama

Jako důvod, proč Rusové dříve ukládali peníze do zahraničních bank, například na Kypru, uvádí nespolehlivost ruských bank, o které však od roku 2008, kdy se stabilizoval ruský finanční systém, nemůže být řeč. „Proto ani jedna finanční instituce v zemi nezbankrotovala,“ prohlásil Putin.

Na konta nevládních organizací přišla miliarda dolarů

Pro Rusko je Německo klíčovým obchodním partnerem a významným investorem. Na země EU připadá zhruba 50 procent ruské obchodní výměny. K setkání prezidenta Putina s kancléřkou Merkelovou dochází poprvé od zdanění vkladů v kyperských bankách. Toto opatření, vnucené Kypru Evropskou unií, pokládá za absurdní.

Prezident Putin se dotkl také kritizovaných zákonů, které regulují činnost nevládních organizací a které nedávno schválila Státní duma. Připomněl, že podobné platí i ve Spojených státech. Týkají se 654 organizací financovaných ze zahraničí. „Pouze čtyři měsíce poté, co jsme schválili tyto zákony, na účet těchto organizací bylo ze zahraničí převedeno 28 miliard 300 milionů rublů. Skoro miliarda dolarů! 855 milionů rublů prostřednictvím velvyslanectví. To jsou organizace, které se zabývají vnitropolitickou činností. Copak naše společnost nemá právo vědět, kdo i na co dostává peníze?“ ptá se Putin.

Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: lze
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Český pozorovatel na volbách v Kazachstánu: Některé věci jim můžeme jen tiše závidět

9:14 Český pozorovatel na volbách v Kazachstánu: Některé věci jim můžeme jen tiše závidět

Kazachstán je země, kam mnoho Čechů za rok nemíří. Přesto je zemí, která podobně jako ty, o kterých …