„Komunikovat, komunikace, komunikaci, komunikovat." Babiš předvedl slovní slalom, když vysvětloval konec Blatného

07.04.2021 15:25

Předseda vlády uvedl ve středu do funkce nového ministra zdravotnictví Petra Arenbergera. Nového ministra předtím jmenoval do funkce na návrh premiéra prezident Miloš Zeman.

„Komunikovat, komunikace, komunikaci, komunikovat." Babiš předvedl slovní slalom, když vysvětloval konec Blatného
Foto: Hana Brožková
Popisek: Prezident republiky Miloš Zeman jmenoval prof. MUDr. Petra Arenbergera ministrem a pověřil ho řízením Ministerstva zdravotnictví
reklama

Anketa

Je Janek Ledecký dezinformátor?

33%
67%
hlasovalo: 8271 lidí
„Důvodem není, že bych byl nespokojen s jeho prací. Byl to skutečně pracovitý ministr a my jsme i velmi dobře komunikovali. Problém byl v tom, že se zkrátka rozcházíme v názoru, jak by měl rezort zdravotnictví fungovat,“ vysvětlil důvod výměny na postu ministra zdravotnictví premiér Andrej Babiš.

Nový ministr, kterého předseda vlády uvedl do funkce, by měl mimo jiné personálně posílit ministerstvo, zrychlit vyřizování nezbytné agendy především v souvislosti s bojem proti pandemii nemoci covid-19 a také lépe představovat veřejnosti své návrhy, jak řešit epidemickou situaci. Zaměřit se má i na projekty, které s epidemií covid-19 nesouvisejí.

„Novému ministru gratuluji. Očekávám, že jeho rezort bude nadále jasně, veřejně a transparentně komunikovat své návrhy. Že je bude komunikovat, až se to projedná i v rámci vlády, aby se to ministři ve vládě nedozvídali z médií, ale aby komunikace také probíhala v rámci kolektivu vlády před tím, než to jde ven. To si myslím, že je důležité, to jsem ministrům opakovaně připomínal – že je potřeba mít jednotnou komunikaci,“ uvedl předseda vlády. „Přeji panu ministrovi hodně úspěchů a jsem rád, že převzal tuto roli v této chvíli, kdy je to pro nás všechny klíčové,“ dodal premiér.

Po jmenování nového ministra se snesla kritika, jako obvykle především z opozice.

„Pokud musel ministr Blatný skončit kvůli tomu, že se choval jako zodpovědný lékař a nechtěl povolit použití neschválených vakcín a léků, pak je pro naši zemi kombinace Zeman + Babiš ještě větší zlo, než jsem si kdy myslel,“ poznamenal poslanec za TOP 09 Vlastimil Válek.

„Nový ministr zdravotnictví se bude měsíc rozkoukávat. V době, kdy se chystáme rozvolňovat, je to přinejmenším nešťastný krok. Blatný několikrát zachránil Andreji Babišovi zadek. Způsob, jakým ho odvolal, je srabský!“ podotkl europoslanec Tomáš Zdechovský.

„Způsob odvolání ministra Blatného ukazuje, v jakém rozkladu se současná vláda nachází. K ministru Blatnému jsem měl řadu výhrad, pokud jsou ale důvodem jeho odvolání jeho výhrady k vakcinaci Sputnikem V, je to skandální,“ dodal předseda ODS Petr Fiala.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pro Prahu 9 je testování žáků antigenními testy hazard se zdravím. Padlo řešení

18:11 Pro Prahu 9 je testování žáků antigenními testy hazard se zdravím. Padlo řešení

Městská část Praha 9 nesouhlasí s metodou povinného testování žáků na COVID-19, kterou nařídilo mini…