„Ráno jsem ten virus vysra*a a už jsem dobrá," odzbrojila nakažená babička lékaře a odjela na kole pro vnoučata

27.10.2020 20:10

ParlamentníListy.cz byly v úterý informovány jedním z libereckých lékařů o vcelku úsměvném incidentu, k němuž během dne došlo. V hlavní roli téhle situační komedie se ocitl praktik a jeho sousedka z druhého konce vesnice.

„Ráno jsem ten virus vysra*a a už jsem dobrá," odzbrojila nakažená babička lékaře a odjela na kole pro vnoučata
Foto: Hans Štembera
Popisek: Na Letné bylo zřízeno volební místo pro občany s pozitivními testy na Covid 19

Anketa

Myslíte či víte, že jste prodělali covid-19?

50%
hlasovalo: 8837 lidí
„U nás na vsi, kde žije jen pár stovek lidí, má koronavirus několik obyvatel, všichni to o sobě vědí. Ti, kteří jsou zdraví, neustále stojí za okny a sledují, zdali ti, kteří onemocněli covidem, dodržují pravidla karantény. A když ne, tak hned volají, nejčastěji mě,“ sdělil dotyčný zdravotník ParlamentnímListům.cz.

„To se stalo ostatně taky dnes, kdy mi jeden soused volal, abych šel zkontrolovat paní XY, která lítá po dvorku, tak jsem tam vyšel,“ uvedl dotyčný lékař. Vitální osmdesátnice prý covid má, ale neprojevují se u ní žádné výrazné příznaky. Měla pouze zvýšenou teplotu a nyní má dodržet zhruba dvoutýdenní karanténu.

„Přišel jsem, zazvonil na zvonek, ona byla oblečená. Říkal jsem jí, ať je opatrná, nezatěžuje se a zůstane doma. Jenomže ona odpověděla, že ráno ten virus odešel se stolicí, že jí nic není, že jede pro vnoučata, že kdyby něco, ozve se mi. Dořekla, sedla na kolo a odjela, co jsem mohl dělat, přece ji neudám,“ doplnil lékař s tím, že tento příběh sice vyznívá humorně, ale že celková situace k smíchu není.

Na Liberecku je to hodně tenký led ve všech směrech, brzy ten stav dojde taky do velkých fakultních nemocnic, a to prý může znamenat závažný problém. Dodejme, že podle aktuálních čísel bylo za úterý prozatím 9 tisíc potvrzených testů, což značí další rekord v počtu nakažených.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Tomáš A. Nový

Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pro Prahu 9 je testování žáků antigenními testy hazard se zdravím. Padlo řešení

18:11 Pro Prahu 9 je testování žáků antigenními testy hazard se zdravím. Padlo řešení

Městská část Praha 9 nesouhlasí s metodou povinného testování žáků na COVID-19, kterou nařídilo mini…