ČSSD jde proti armádě. Ta chce prý zrušit vojenskou nemocnici

24.05.2012 14:28 | Zprávy

Jako předvolební boj se nyní mohou jevit spekulace o privatizaci Vojenské nemocnice Olomouc. Sociální demokraté totiž přišli s tím, že armáda se chce tohoto významného zařízení zbavit a předat jej do soukromých rukou, čímž by mohlo dojít i k jejímu zrušení. Armáda však podle svých slov o ničem takovém neuvažuje.

ČSSD jde proti armádě. Ta chce prý zrušit vojenskou nemocnici
Foto: Martin Kovář
Popisek: Chirurgický zákrok, ilustrační foto

Vojenská nemocnice Olomouc je naší nejstarší vojenskou nemocnicí. Založena byla už v roce 1748. Převážná část špitálu sídlí v budovách Klášterního Hradiska, které bylo v roce 1995 vyhlášeno Národní kulturní památkou. Co do kvality poskytované péče se řadí mezi nejlépe hodnocené nemocnice v republice. Léčí jak civilní obyvatele, tak vojáky. Zařízení vyniká mimo jiné v možnostech vyšetření srdce.

Přesto se hovořilo o jeho zrušení, a to už vloni v souvislosti s takzvanou Bílou knihou. Armáda, která tuto nemocnici provozuje, nakonec tehdy veřejnost ujistila, že zařízení rušit nebude s tím, že však na provoz dá v roce 2012 o polovinu méně finančních prostředků. Nemocnice je tak nucena šetřit, protože měla od armády získat příspěvek přesahující čtyřicet milionů korun namísto původních osmdesáti. K rušení některých oddělení či omezení zdravotní péče v důsledku úspor však podle informací redakce nedošlo. Novou diskusi o možném zrušení tohoto nemocničního zařízení nyní otevřela ČSSD na svém nedávném setkání s občany v Olomouci za účasti vedení strany.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Petr Kupka

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

13:45 Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

Dvacet devět procent Němců si myslí, že politici by měli být potrestáni za to, co prováděli za covid…