Emmerová šokována. Špek v zákoně. Pasivní eutanázie

13.07.2011 20:58 | Zprávy

Poslanecká sněmovna zahájila v úterý projednávání vládního návrhu zákona o zdravotních službách a podmínkách jejich poskytování, které u opozice vyvolaly vlnu nevole.

Emmerová šokována. Špek v zákoně. Pasivní eutanázie

Kromě toho, že opozici vadí už sám pojem zdravotních služeb, který nahradil termín zdravotní péče, je pro ni nepřijatelný i paragraf „Dříve vyslovené přání", který se týká vyslovení souhlasu či nesouhlasu pacienta s poskytovanou péčí.



Pacient může pro případ, kdy by se dostal do takového zdravotního stavu, ve kterém nebude schopen vyslovit souhlas nebo nesouhlas s poskytnutím zdravotních služeb a způsobem jejich poskytnutí, tento souhlas nebo nesouhlas předem vyslovit," tolik znění části novely zákona o zdravotnických službách.

Stáněte si plné znění návrhu zákona o zdravotních službách (.docx)

Velmi nešťastný způsob, obává se Emmerová

Spousta politiků u nás hovoří o demografickém vývoji téměř se slzou v oku. Že prý se pořád „produkuje" moc seniorů. Jsou stále slyšet téměř zoufalé hlasy, kolik jich bude za deset, dvacet let. Že společnost stárne, se ale bere ne jako realita, ale jako těžká galejnická koule na noze. „Mně se ten postoj zdá velmi nešetrný," konstatuje Milada Emmerová (ČSSD), bývalá ministryně zdravotnictví, dnes poslankyně.

V zákonu o zdravotních službách je taková novinka - respektovat přání nemocného. "On když řekne, nic se mnou nedělejte, já chci umřít, tak jak se mám zachovat? To znamená, že to bude chtít pomalu právníka na každé oddělení ve špitále," zlobí se Emmerová, docentka interního lékařství.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radmila Zemanová-Kopecká, Alena Hechtová

Řada lidí nežije důstojný život, obává se o svou budoucnost a nemá důvěru ve stát

To máte úplnou pravdu, v tom, co tvrdíte, ale co s tím hodláte dělat? Nebo i lépe, proč jste s tím něco neudělali, když jste byli docela dlouho ve vládě? Nebo myslíte, že to před 4 roky byla situace dobrá, že se nám žilo dobře a lidé se nebáli o sovu budoucnost a věřili státu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

13:45 Průlom: Tři roky covid-buzerace. Němci se ptají a chtějí trestat

Dvacet devět procent Němců si myslí, že politici by měli být potrestáni za to, co prováděli za covid…