Engel: Hegere, máš dva měsíce na vyřešení platů. Pak to přijde

27.02.2012 21:03

Lékařské odbory dávají ministrovi zdravotnictví na vyřešení platů dva měsíce. V opačném případě na svém sněmu 24. dubna začnou jednat o případných dalších protestech, i když prý mírnějších, než byla loňská akce Děkujeme, odcházíme.

Engel: Hegere, máš dva měsíce na vyřešení platů. Pak to přijde
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Lékařského odborového klubu Martin Engel
reklama

„My na výsledky nebudeme čekat do nekonečna, a dáváme proto vládě dva měsíce na vyřešení této neuspokojivé situace,“ uvedl na tiskové konferenci Zdravotnických odborů  jejich předseda Martin Engel.

Konkrétně hovořil o datu 24. dubna, kdy se bude konat mimořádná konference Lékařského odborového klubu, na níž se lékaři buď usnesou na tom, že věci probíhají tak, jak mají.

Protestní akce na pořadu

„Anebo potom budeme muset přijmout rozhodnutí o tom, jak se k situaci postavíme abudeme mluvit o dalším osudu, tedy i protestních akcích,“ uvedl Engel, podle jehož slov představil premiéru Petru Nečasovi na jednání myšlenku vlastního návrhu zákona o odměňování zdravotníků.

„Premiér řekl, že sice není stoupencem této myšlenky, ale že ji neshazuje ze stolu a bude předmětem jednání,“ věří v možný úspěch Engel.

Odbory loni přiměly ministra zdravotnictví Leoše Hegera pomocí protestní akce Děkujeme, odcházíme k dohodě o navýšení platů zdravotníků. Od ledna tohoto roku dostali lékaři státních zdravotnických zařízení platy o více než šest procent vyšší, na soukromé a krajské nemocnice už ale vládní nařízení nedosáhlo. Odbory požadují, aby se dostalo i na menší nemocnice a nejpozději do 1. ledna 2013 požadují navýšení platů až na trojnásobek.Ptejte se politiků, ptejte se Vašich volených zastupitelů, pište, co Vám osobně vadí. Registrujte se na našem serveru ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: jhe
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Přelomový verdikt? Rodina vyhrála spor s VZP kvůli neuhrazení operace očí svého syna. Nemoc, která může končit oslepnutím, měla pojišťovna chtít řešit brýlemi a transplantací

19:25 Přelomový verdikt? Rodina vyhrála spor s VZP kvůli neuhrazení operace očí svého syna. Nemoc, která může končit oslepnutím, měla pojišťovna chtít řešit brýlemi a transplantací

VÍME PRVNÍ Rodina Hutníkových vyhrála v prvním stání správní soud se Všeobecnou zdravotní pojišťovno…