Očkování bez registrace i v Jihočeském kraji. Jednorázová Johnson & Johnson

23.07.2021 20:25 | Bleskově

Jihočeský kraj se rozhodl pro očkování neregistrovaných osob. Bude zahájeno příští týden, a to v očkovacím centru na Výstavišti České Budějovice. Kraj neplánuje využít očkování v obchodních centrech nebo nádražních halách. „Naším cílem je dosažení maximální proočkovanosti obyvatel kraje," řekl tamní hejtman Kuba (ODS).

Očkování bez registrace i v Jihočeském kraji. Jednorázová Johnson & Johnson
Foto: Repro Youtube
Popisek: Očkování na Slovensku

Anketa

Roman Janoušek se přibelhal do vězení. Myslíte, že je na tom zdravotně opravdu tak zle?

hlasovalo: 17962 lidí
Očkování neregistrovaných osob bude probíhat v českobudějovickém OČKU. Očkovat se bude vakcínou Janssen od společnosti Johnson & Johnson. „Pokud je snahou neregistrovat se, mít očkování co nejrychleji za sebou, pak je jednodávková očkovací látka tou nejvhodnější. Zadávání očkovaných do rezervačního systému a generování druhých termínů, by vše zdržovalo," vysvětlil Michal Šnorek z Nemocnice České Budějovice.

Umožnit očkování proti Covid-19 i pro osoby bez předchozí registrace je jedna z cest, jak oslovit nové zájemce o očkování.

Podle informací z OC Chodov se prý ukazuje, že v těchto dnech už se procento osob, které tento způsob využijí na druhou dávku, blíží padesáti procentům. To je druhý důvod, proč chce kraj pro toto očkování bez registrace vakcínu jednodávkovou.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jsme jediná země na světě s očkováním adolescentů proti meningokokové infekci. Mluvili jsme s poslankyní, která to vybojovala

14:12 Jsme jediná země na světě s očkováním adolescentů proti meningokokové infekci. Mluvili jsme s poslankyní, která to vybojovala

ParlamentníListy.cz získaly od poslankyně Andrey Brzobohaté (zvolena na kandidátce ANO) informace o …