Průzkum, který šokuje: Část nemocnic prodělává na poplatcích

01.09.2011 6:23 | Zprávy

HN mají k dispozici anketu prováděnou mezi řediteli nemocnic. Ta ukázala, že v každém šestém zdravotnickém zařízení se nevyplatí vybírat regulační poplatky. Výnos totiž pokryje pouze náklady na samotný výběr. A někde ještě méně.

Průzkum, který šokuje: Část nemocnic prodělává na poplatcích
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ilustrační foto.
Regulační poplatky některým nemocnicím nepomáhají a naopak jim škodí. Objem peněz, který na nich od pacientů vyberou, totiž v každé šesté nemocnici pouze pokryje náklady na vybírání peněz. Ukázala to anketa, kterou provedla organizace HealthCare Institut mezi devadesáti nemocnicemi v České republice.

Monitor:
Heger v nemocnici neplatil. My ano, proč on ne? Ptá se bulvár

Jak je to možné? 

"Šestnáct procent ředitelů uvádí, že přínos i náklady jsou vyvážené. Tři procenta ředitelů nemocnic říkají, že mají s administrací poplatků více nákladů, než je jejich výnos," shrnuje průzkum, jehož výsledky mají Hospodářské noviny k dispozici.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: joh

Ing. Tomáš Czernin byl položen dotaz

Komunisté

Dokážete sobě a vlastně i mně odpovědět na otázku, proč je pravděpodobný návrat komunistů do Sněmovny? Nemyslíte, že je to i vina této vlády, že je to její selhání? Hlavně v sociální politice? Nebo proč myslíte, že je lidé volí?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministr Válek může zmizet z kandidátky

15:05 Ministr Válek může zmizet z kandidátky

Kauzy kolem Vlastimila Válka sílí. Vrcholem všeho jsou jeho společné výlety s podnikatelem Milanem S…