Skandál na Slovensku. Nemocnice nechtěla přijmout rodičku. Ta totiž odmítala roušku i test, neakceptovala ani další nařízení, stále volala právničce

26.10.2020 16:47

Fakultní nemocnice L. Pasteura podle dostupných informací odmítla přijmout do své péče ženu v předporodní stavu. Důvodem prý bylo, že budoucí matka nechtěla roušku a ani test na přítomnost koronaviru. Podle serveru Pravda.sk není vyloučené ani trestní stíhání.

Skandál na Slovensku. Nemocnice nechtěla přijmout rodičku. Ta totiž odmítala roušku i test, neakceptovala ani další nařízení, stále volala právničce
Foto: pixabay.com
Popisek: Novorozenec - ilustrační fotografie
reklama

Anketa

Babiš si stěžuje, že lidé dostatečně neomezili svůj pohyb a sociální kontakty. Myslíte, že vy osobně jste omezili pohyb a sociální kontakty dostatečně?

94%
6%
hlasovalo: 15044 lidí
Zmíněná košická nemocnice potvrdila, že v pátek byla na její gynekologicko-porodnické oddělení přijata pacienta, jež odmítla shora uvedené hygienické standardy. Nechtěla podle zástupců FN respektovat ani jakákoli jiná opatření, která slouží k ochraně pacientů i zdravotnického personálu.

„Žena komunikovala prostřednictvím mobilu se svou právničkou, která jí doporučovala, aby vydržela nenosit roušku," sdělila mluvčí nemocnice Monika Krišková. Celá situace podle ní byla mimořádně stresující a nepříjemná. „Bylo to vyčerpávající pro všechny. Přizvali jsem také policejní složky, aby situaci zadokumentovaly, jelikož pacientka odmítala respektovat nařízení Úřadu veřejného zdravotnictví," dodala mluvčí.

Nakonec prý žena přeci jen projevila dobrou vůli a podepsala souhlas s hospitalizací ve zvýšeném hygienicko – epidemiologickém režimu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Tomáš A. Nový

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pojištění cizinců opět na scéně. Pojišťovna VZP se brání mediálním výstupům

11:18 Pojištění cizinců opět na scéně. Pojišťovna VZP se brání mediálním výstupům

Dne 2. 6. 2021 došlo v Poslanecké sněmovně v rámci třetího čtení k projednávání zákona o pobytu cizi…