Dvacet minut, sto lidí. Blesková demonstrace za Pospíšila

27.06.2012 18:40 | Zprávy

Na pražském Palackého náměstí se ve středu krátce po 18. hodině uskutečnila demonstrace na podporu exministra Jiřího Pospíšila. Ten byl dopoledne odvolán premiérem Petrem Nečasem kvůli "manažerskému selhání". Premiérem uvedené důvody ale řada lidí považuje za zástupné a k vyjádření podpory Pospíšilovi se chystají i v dalších dnech veřejné demonstrace.

Dvacet minut, sto lidí. Blesková demonstrace za Pospíšila
Foto: Hans Štembera
Popisek: Demonstrace studentů práv na podporu exministra Pospíšila na Palackého náměstí

Demonstrace na podporu odvolaného ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila trvala sice jen asi dvě desítky minut, na Palackého náměstí se ale i tak sešlo zhruba sto lidí. Organizace se ujal student právické fakulty univerzity Karlovy Jakub Drápal, který ještě před začátkem demonstrace pro ParlamentníListy.cz uvedl, že krok premiéra Petra Nečase neprospívá parlamentní kultuře. “S odvoláním ministra Pospíšila nesouhlasíme a chceme mu poděkovat. S některými jeho kroky lze sice nesouhlasit, ale udělal spoustu dobrých věcí a to nejenom v oblasti legislativy.” Drápal jmenoval například výběrová řízení na soudce, která pospíšil zavedl.

Jeden z demonstrantů na náměstí podle svého transparentu vyjádřil podporu "partě policejních plukovníků". Tím připomněl nedávná slova premiéra Nečase ve sněmovně, který tak pojmenoval policejní detektivy dožadující se vydání exministryně Vlasty Parkanové kvůli údajnému předražení nákupu letadel CASA pro českou armádu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Michael Canov byl položen dotaz

Soudy

Jak je možné, že když se na soud obrátí prezident je rozhodnuto za 2dny! a v případě obyčejných smrtelníků jako my by soudy za dva dny nerozhodly absolutně o ničem, zřejmě by ani soudci neotevřeli spis a naopak se vlečou i roky? To mi nepřijde vůbec spravedlivé. Jak se říká, když nejde o život o nic...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

4:40 Nejsou důkazy? Neúspěch akce „čínský špion“ by měl zajímat Babiše

Skončí “velká kauza” s údajným čínským agentem blamáží pro BIS i policii? Městský soud v Praze totiž…