Režisér Troška vyplísnil studenty za křik na paní učitelku z KSČM

21.11.2012 13:20 | Zprávy

ROZHOVOR Rodák z jižních Čech, režisér Zdeněk Troška nepodporoval v krajských volbách přímo žádnou stranu, ale jeho podpory se dostalo hejtmanovi Jiřímu Zimolovi (ČSSD). Co známý režisér, scenárista a Jihočech říká na situaci okolo protestů studentů proti radní Vítězslavě Baborové a o celkové situaci? Na to se ho ParlamentníListy.cz zeptaly.

Režisér Troška vyplísnil studenty za křik na paní učitelku z KSČM
Foto: Radek Kraus
Popisek: Režisér Zdeněk Troška

Pane režisére, podporoval jste hejtmana Jiřího Zimolu ve volbách jako osobnost. Co říkáte nyní na útoky proti němu z řad příznivců pravice, studentů atd… A na to, že dostává ultimáta na to, aby „odvolal“ novou krajskou radní za KSČM Vítězslavu Baborovou?

Pokud chci proti něčemu nebo někomu bojovat, měl bych ho především dobře poznat. Poznat všechny jeho klady i zápory a zcela objektivně je umět posoudit. Takové ty hurá akce, které mají za úkol smést a zhanobit kdeco a kdekoho, nejsou zrovna tou nejlepší vizitkou inteligentního člověka, zvlášť pak studenta či vysokoškolsky vzdělaných lidí. 

Inteligentní člověk dovede zvažovat věci v pohledu „ze všech stran“ a pak se pustí do polemiky, která bude opravdu na úrovni. Vezměte si třeba skutečné kritiky marxismu leninismu, nebo církevních doktrín. Oni velice dobře znali všechny jejich spisy a celé „učení“ a tudíž pak měli potřebné „trumfy“ v rukou. Křik mladých studentů, protestujících a vyhrožujících proti těm i oněm, je přinejmenším unáhlený. Toho, že se společnost odklání od vládnoucí modré garnitury a přiklání se na stranu levice, si měli všimnout dřív a přijít všichni k urnám. Zajímalo by mě, kolik z nich jich k volbám opravdu přišlo. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radek Kraus

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Nerostné bohatství na Ukrajině

Na CNN jste tvrdil, že Ukrajina již nerostné suroviny, které jsou na jejím území nevlastní, že je vlastní někdo jiný. Jak to víte? Myslíte, že tak na USA šije nějakou boudu, a proto došlo i k vyhrocení oné schůzky, kde se měla smlouva podepsat? A kdo je tedy podle vás vlastní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

DPP prodlužuje prohlídky stavby metra D a přidává další den

16:13 DPP prodlužuje prohlídky stavby metra D a přidává další den

Na základě mimořádně vysokého zájmu veřejnosti o návštěvu stavby prvního úseku metra D navyšuje Dopr…