Šéf mostecké policie: Z deseti Cikánů je devět šmejdů

14.09.2011 5:35 | Zprávy

Starostové měst a obcí Šluknovského výběžku se v souvislosti se snahou vyřešit problémy s nepřizpůsobivými romskými občany shodli na takzvaném Desateru Šluknovského výběžku, tedy deseti bodech, které požadují od vlády a zákonodárců splnit. ParlamentníListy.cz požádaly politiky, kteří se romskou problematikou zabývají, aby tyto návrhy okomentovali. Senátora Jiřího Čunka, zastupitele Bronislava Schwarze a náměstka primátora Ústí nad Labem pověřeného řízením městské policie Jana Řeřichu.

Šéf mostecké policie: Z deseti Cikánů je devět šmejdů
Foto: Hans Štembera
Popisek: Chodba v domě Romů
Výzvu podepsali starosta města Rumburk a senátor Jaroslav Sykáček, starosta Jiřetína pod Jedlovou a předseda Sdružení pro rozvoj Šluknovska Josef Zoser, starosta města Varnsdorf Martin Louka a starostka města Šluknov Eva Džumanová.

Čtěte také: Starostové Šluknovska kritizují Nečase za nečinnost, žádají pomoc  


Podrobně deset těchto bodů rozebral člen předsednictva Severočechů.cz, zastupitel Ústeckého kraje a šéf městské policie v Mostě Bronislav Schwarz, který se s romskou problematikou setkává již dvacet let. „Některé body se mi líbí, některé jsou spíše alibistické," říká k tomu.

Čtěte také: "Proticikánský" zákon Řápkové nejspíš projde. Má podporu i v ČSSD


„Požadujeme posílení, nebo přinejmenším zachování stávajícího počtu policistů ve Šluknovském výběžku, a to především ve výkonu hlídkové služby," píše se v bodu jedna. „To může být řešení opravdu dočasné, ale ne trvalé. My tady máme mít demonstraci anarchistů a státní policie nám říká, jestli to zajistí městská policie, protože oni mají lidi tam. Takhle to přece nejde dělat dlouhodobě. Romská minorita se neumí chovat a má to v genech," říká pro ParlamentníListy.cz Schwarz.

Politika zaměstnanosti je dostatečná

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Lukáš Petřík

Hodnocení světových lídrů

Dobrý den, mohu se zeptat, jak, kdo a podle čeho hodnotí světové lídry? Podle mě se do nedá moc porovnávat nebo si nedokážu představit, na základě čeho jsou porovnáváni? Ptám se vás, protože vy jste jakýsi průzkum vytáhl, tak předpokládám, že o něm víte více. Já se přiznám, že mu nerozumím. Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Úřad vlády: Vláda v demisi schválila vyšší úrok z prodlení u neplaceného výživného

22:03 Úřad vlády: Vláda v demisi schválila vyšší úrok z prodlení u neplaceného výživného

Vláda Petra Fialy v demisi na zasedání ve středu 19. prosince 2025 schválila vyšší úrok z prodlení u…