Strašíte lidi peklem, z toho je váš majetek. Dukův muž sklidil u Jílkové bouři a výsměch

17.01.2014 6:55 | Zprávy
autor: pan

Měly by proběhnout církevní restituce tak, jak zákon stanovil? Podle některých stran si církve nárokují více majetku, než kolik jim patří. V pořadu Máte slovo na ČT se kolem tématu rozhořela vášnivá diskuse, kdy se jednotliví zástupci odpůrců i podporovatelů překřikovali a stáli si dál za svým.

Strašíte lidi peklem, z toho je váš majetek. Dukův muž sklidil u Jílkové bouři a výsměch
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dřevěný kříž s Kristem

„My žádáme mnohem méně, než bychom měli spravedlivé dostat,“ tvrdil například Tomáš Holub, generální sekretář České biskupské konference, jíž předsedá kardinál Dominik Duka. Už tímto výrokem vyvolal v publiku smích a bouři. Podle něj totiž církve potřebují peníze, aby až stát nebude moci poskytnout dostatečnou pomoc, mohly nastoupit právě ony.

Nad tím však kroutil hlavou dokumentarista Václav Dvořák. „Já vás znám velmi dobře, vy jste dobrý demagog,“ vzkázal Holubovi. „Jestliže se všichni budou chovat jako katolické církve a rozkradou státní majetek, tak to bude tak, jak říkáte,“ dodal. Podle kněze však filmař na tato tvrzení nemá důkazy. „To je vaše domněnka, kterou musíte říkat, protože zastupujete ty zloděje,“ uzemnil ho Dvořák.

Mediální hodnocení pořadu ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Podle vás je prezident hloupý?

A to, že někteří politici i z řad vládních představitelů vyhrožují prezidentovi žalobou je v pořádku, ale když je to opačně, je to problém? Podle mě je problém, že se nedokáží přenést přes svá ega (hlavně Motoristé) a jednat státnicky v zájmu občanů a ČR.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala bojoval s Brežněvem, řekl Macinka. A ironicky počastoval Petra Pavla

14:00 Fiala bojoval s Brežněvem, řekl Macinka. A ironicky počastoval Petra Pavla

Velký návrat elitní diplomatky Evy Filipi na Ministerstvo zahraničních věcí. V novém týmu poradců mi…