Ani viceprezident Exekutorské komory není prý nadšený, že exekutor nemusí dlužníka předem informovat, že bude zabavovat jeho majetek. Jenže nejde to prý jinak. Už dříve se často stalo, že jakmile to dlužník zjistil, najednou své věci rozprodával či daroval, aby nebylo co zabavit. „Těch, kteří skutečně neví, že mají nějaký dluh, je minimum,“ odmítl Jiří Prošek v Hyde Parku na ČT, že by se mohlo stát, že dlužník by rád zaplatil, ale neví o žádném dluhu.
Podobný případ se totiž stal samotnému hlavnímu městu. Prahu naštěstí exekuce nepostihne, přesto jí hrozila, přestože nikdo o dluhu nevěděl. „Exekuční řád má zatím tuto vadu, že když je na Prahu exekuce, musí se sáhnout i třeba na Karlův most,“ řekl Prošek. Podle něj exekutor respektoval zákon, jen postupoval rychleji, než by situace vyžadovala.
Zároveň si Prošek pochvaloval, jak se aspoň na tomto případu krásně ukázalo, že během exekuce se nedělají rozdíly mezi běžným občanem a hlavním městem.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pan
Na co podle vás tak strašně potřebujeme Ukrajince?
A jste nebo nejste pro jejich zařazení do českého sociálního sytému? Jaké konkrétní dávky by jim dávalo ANO, kdybyste byli ve vládě? A komu? Všem Ukrajincům?
Další články z rubriky

20:16 AOPK ČR: Byla otevřena vltavská cyklostezka pod skálou Zámky v pražských Bohnicích
Tentokrát již natrvalo. Sanaci skalního masivu se podařilo dokončit dříve.
- 16:14 Správa železnic: Poradenský tým pro vysokorychlostní PPP projekt je kompletní
- 11:14 ČEZ: Třeboradický „kotel poslední záchrany“ výrobcem teplé vody pro Prahu
- 7:33 Vězeňská služba: Dokumentární projekt Ve službě: Za mřížemi II
- 20:16 FNUSA: Šetrnější přístup k léčbě parodontitidy přináší méně komplikací
- 16:14 ČEZ: Nárůst počtu dobíjení přes 50 %