Vláda asi bude mít připomínky ke zveřejňování krajských dotací

06.10.2012 12:31 | Zprávy

Vláda zřejmě vznese připomínky k předloze tří koaličních poslanců, podle které by kraje musely ze zákona zveřejňovat informace o poskytovaných dotacích a návratných finančních výpomocích. Kabinet projedná novelu rozpočtových pravidel územních rozpočtů ve středu.

Vláda asi bude mít připomínky ke zveřejňování krajských dotací
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jednání vlády

Rozsah údajů a nejméně desetiletá doba, po níž by měly být přístupné, by podle vládního předběžného stanoviska mohly být v rozporu s právem EU o ochraně soukromí. Autoři předlohy se také například nezabývají jejími dopady na krajské rozpočty, protože regionům vzroste administrativní i technická zátěž, píše se v něm.

Novela má podle předkladatelů Ivana Fuksy (ODS), Heleny Langšádlové (TOP 09) a Lenky Andrýsové (LIDEM) umožnit veřejnou kontrolu přidělování peněz a snížit riziko korupce. Kabinet v návrhu stanoviska takovou snahu oceňuje. Uvádí však, že chystá vládní novelu, která poskytování dotací a jejich zveřejňování celkově upraví. Neměla by se vztahovat jen na kraje, ale na všechny veřejné rozpočty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: adr, čtk

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Podle vás sněmovna patří teď jen vám?

Proč by každý nemohl vyjádřit svůj názor? Navíc, proč se opět řeší podle mě úplné malichernosti jako je vyvěšování vlajek?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Svoboda slova není propaganda. Pikorův vzkaz na Hrad

19:25 Svoboda slova není propaganda. Pikorův vzkaz na Hrad

JÍZDA VLADIMÍRA PIKORY České firmy i domácnosti čekají těžké roky hlavně kvůli drahé elektřině a hro…