„Ale to ve škole neříkej, nebo okamžitě vyfasuješ nálepku.“ Politička od Svobodných poučuje „dítko“ o islámu, EU, uprchlících...

4. 9. 2018 22:22

Málokdo z nás podle členky republikového výboru Svobodných Ivany Burešové Markové nevěděl od rodičů, co se stalo v srpnu roku 1968. Přesto za vyprávěním ale obvykle následovala věta: „Ale neříkej to ve škole!“ Přestože od revoluce v roce 1989 uběhlo takřka třicet let, tuto větu říkáme znovu. Doma mezi blízkými popisujeme věci jinak, než jsou prezentovány na veřejnosti. V kontextu s tím se Burešová Marková ve svém komentáři na serveru Neviditelný pes.cz rozepsala například o nerovnosti mezi ženami a muži, migrační krizi nebo o našem členství v EU. „Školy statečně jezdí na exkurze do Evropského domu, kde jsou dětem vymývány hlavičky o svátosti evropské stolice,“ říká.

„Ale to ve škole neříkej, nebo okamžitě vyfasuješ nálepku.“ Politička od Svobodných poučuje „dítko“ o islámu, EU, uprchlících...
Foto: Praha.eu
Popisek: Primátorka Adriana Krnáčová
reklama

„Tématem posledních dní je tvrdá cenzura na Facebooku. Lidé jsou blokováni za rok staré příspěvky, za fotku prezidentské standarty, za politicky nekorektní vtipy a hranice únosného se stále posouvá,“ zahájila Burešová Marková svůj text s tím, že všechno, co odporuje unijní nebo vládní ideologii, je nálepkováno, kritizováno a stavěno do světa nepřípustnosti.

Ne vždy tomu však tak bylo, pro Čechy bylo vždy typické, že byli spíše národem švejků, dělali si legraci ze všeho a zlehčovali těžké chvíle. Humor jim podle Burešové Markové totiž vždy pomáhal zvládat i dobu komunistické diktatury. „Byl vždy lakmusovým papírkem toho, jak si demokracie vede. A když si vedla špatně, množství vtipů narůstalo a šířilo se mezi lidmi rychlostí světla,“ uvedla. V souvislosti s tím podle ní nastává doba, kdy politický humor opět kvete a nabírá na síle. „To přece nesmíme dovolit! Zakažme lidem se smát!“ A Facebook to vzal z gruntu.

Anketa

Který z posledních premiérů byl nejlepší?

4%
4%
3%
89%
hlasovalo: 11109 lidí
Jenže Facebookem potlačování svobody slova prý nezačíná. „Vše začíná ve škole. Jako jsme se my učili Internacionálu a pohádky o Sovětském svazu, o zemi zaslíbené, která spasí naše bezvýznamné životy, dnes se naše děti učí, jak je islám náboženstvím míru, že jsme zodpovědní za utrpení lidí v Africe,“ napsala a pokračovala s tím, že ukázat prstem na zlo je dnes projevem nenávisti a že Evropská unie je místem zaslíbeným a spasí naše bezvýznamné životy. „Milé dítko, ono je to všechno trošičku jinak. Ale neříkej to ve škole! Školy statečně jezdí na exkurze do Evropského domu, kde jsou dětem vymývány hlavičky o svátosti Evropské stolice,“ nebrala si servítky.

Následně vyloučila teze, že díky Evropské unii máme mír. „Ale kdeže. Mír máme díky spolupráci a obchodu, k tomu Evropskou unii v současné podobě (po Lisabonské smlouvě) opravdu nepotřebujeme. Volný obchod je totiž něco jiného než vnucovaný jednotný trh,“ napsala a doplnila, že s tím mírem to taky není tak slavné. „Netlučou se mezi sebou jednotlivé země, ale především se tlučou lidé uvnitř těch zemí,“ připomněla.

Vítačská politika, servilnost vlád a ozbrojených složek a především nedůslednost ve vymáhání vlastních zákonů, multikulturalismus atd. už dnes podle jejího názoru nesou své ovoce. „Vyšší kriminalita, nepokoje, represe vůči protestujícím vlastním občanům. Takže on ten mír, milé dítko, dlouho být nemusí a asi ani nebude. A právě kvůli Evropské unii. Ale to ve škole neříkej! Mohli by ti to pěkně osladit,“ dodala.

Jestli se díky Evropské unii máme lépe, je podle Burešové Markové možné. „Vstupem do EU se nám více otevřel svět. Jenže to mělo smysl před přijetím Lisabonské smlouvy. A současné kroky EU budeme pociťovat stále citelněji,“ uvedla a pokračovala s tím, že dotace, kterými se kdekdo ohání, jsou zrůdnost, která křiví nejen trh. „Zrůdnost, kterou platí naprosto každý občan, ale čerpá jen pár vyvolených,“ napsala znechuceně, a to prý ani nemluví raději o tom, jak dotace slouží coby nástroj k vydírání „neposlušných“ zemí. „Ale to, mé dítě, ve škole taky neříkej. To by totiž mohlo otevřít otázku uprchlické krize, a tím by sis mohlo pořádně zavařit,“ doplnila.

Tu samou mluvu pak přenesla i na uprchlickou krizi. „Tedy, milé dítě, kriminalita se sice zvedla, migrace je trojským koněm džihádistů, množí se teroristické útoky ‚psychicky narušených jedinců‘, je obrovské množství znásilnění a sexuálních útoků, a to nejen na ženy, řeší se zdravotní rizika přenosu chorob a parazitů, ale ve škole o tom raději nemluv!“ napsala Burešová Marková, která se poté zaměřila i na islám, což považuje za kapitolu samu pro sebe. Ve školách se islám představuje jako náboženství míru, jen se podle ní zapomíná mluvit o politickém islámu. To je opět téma, které se nehodí. „Islám riziko je, jeho hodnoty jsou neslučitelné s hodnotami západní civilizace. Prosazujeme a chráníme svobodu takového vyznání, které netoleruje nás, nevěřící. Ale to taky ve škole neříkej, nebo okamžitě vyfasuješ nálepku a budeš mít peklo. Co na tom, že je to pravda?“ dodala.

  • Původní text ZDE

Neopomněla genderové stereotypy, jinak nerovností mezi ženami a muži, což je podle ní naprosto padlé na hlavu. Stejně tak je padlé na hlavu uznávat milion různých pohlaví. „I tahle naprostá šílenost je dnes ve světě prosazována a nesouhlas je trestán ve škole. Takže, milé dítko, sice jsou opravdu jen dvě pohlaví. Ale ve škole to neříkej!“ napsala členka republikového výboru Svobodných.

„Neziskovky, davy dobrotrusů, kteří vědí nejlépe, co je pro nás dobré, ničení tradičních hodnot, křivení pojmů a zadupání zdravého selského rozumu, lež a manipulace. To jsou symboly dnešní doby... ALE VE ŠKOLE TO NEŘÍKEJ!“ napsala na závěr.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: nab
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Významný útvar zpracoval dokument o Prymulovi. Ukazuje na propojení firem a ohromný byznys. Zmiňuje taky jeho cestu do Ruska. Měla prý jediný účel

15:48 Významný útvar zpracoval dokument o Prymulovi. Ukazuje na propojení firem a ohromný byznys. Zmiňuje taky jeho cestu do Ruska. Měla prý jediný účel

„Po pondělní rezignaci Adama Vojtěcha se stal novým ministrem zdravotnictví plukovník Roman Prymula.…