„Ani zákop nedáme.“ Zelenskyj Bachmut neopustí. Na radu generálů

07.03.2023 7:41 | Ze sítí

Nevěřte dezinformacím. Bachmut budeme dál bránit, žádné stahování nebude. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj opět promluvil k národu a vyložil karty na stůl. Ukázal také, jak malá záminka stačí Rusům k tomu, aby vraždili Ukrajince.

„Ani zákop nedáme.“ Zelenskyj Bachmut neopustí. Na radu generálů
Foto: Screen FB Volodymyra Zelenského
Popisek: Volodymyr Zelenskyj

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj prozradil, že jednal s vedením armády o situaci na celé frontě a asi hodinu jen o samotném Bachmutu. Svým spoluobčanům vyložil karty na stůl a požádal je, aby nenaslouchali zprávám od lidí, kteří o situaci v Bachmutu nic nevědí.

„Bohužel existuje mnoho různých dezinformačních zpráv. Od těch, kteří ani nemají přístup k absolutně důvěrným diskusím o obraně, ale tvrdí něco o některých údajných rozhodnutích v otázkách obrany. Společnost musí pochopit smysl našich obranných operací, jejich pravý význam. Dnes na schůzi štábu jsem se přímo zeptal jak velitele Chortyce, generála Syrského, tak vrchního velitele Zalužného na jejich pohled na další operaci v sektoru Bachmutu. Buď stažení, nebo pokračování obrany a posílení města. Oba generálové odpověděli: nestahujte se a posilujte obranu. A tento názor štáb jednomyslně podpořil. Jiné názory nezazněly. Řekl jsem vrchnímu veliteli, aby našel vhodné síly na pomoc chlapům v Bachmutu. Neexistuje žádná část Ukrajiny, o které by se dalo říci, že ji lze opustit. Neexistuje žádný ukrajinský zákop, ve kterém by byla ignorována odolnost a hrdinství našich válečníků,“ zdůraznil Zelenskyj.

V bitvě o Bachmut je podle Zelenského dosaženo důležitého výsledku, vyčerpávání ruské armády.

Poté okomentoval video kolující po sociálních sítích, kde stojí zajatý ukrajinský voják, kouří svou poslední cigaretu a ve chvíli, kdy zvolá „sláva Ukrajině“, ho ruští vojáci zastřelí. Podle Zelenského to ukazuje, jak málo Rusům stačí k tomu, aby vraždili Ukrajince. Jen zvolání „sláva Ukrajině“. V reakci na tento ruský zločin požádal Zelenskyj své spoluobčany, aby svorně zvolali „sláva hrdinům“ A přislíbil všem, že vrahy tohoto hrdiny najdou.

„A děkuji každému vojákovi, který bojuje v této nejtěžší oblasti. Kdo bojuje za všechny části naší země, ve všech směrech. Bráníme a budeme bránit každou část Ukrajiny. Až přijde čas, osvobodíme každé město a vesnici naší země. A my poženeme okupanta k odpovědnosti za každý výstřel proti Ukrajině, za každou podlost proti Ukrajincům. Pokud to můžeme udělat legálně, pak to budeme dělat legálně. Pokud to dokážeme se zbraněmi, uděláme to se zbraněmi. Díky naší jednotě, díky našemu odhodlání, díky tomu, že si vážíme celé Ukrajiny a každého Ukrajince, přesně známe výsledek této války. Víme to od prvních dnů války. Na Ukrajině vždy uslyšíme: ‚Sláva Ukrajině!‘. A miliony lidí vždy odpoví: ‚Sláva hrdinům!‘. Vždy to tak bude,“ zdůraznil ukrajinský prezident.

Nakonec poděkoval všem, kteří Ukrajině pomáhají a zdůraznil, že jeho země z této války vyjde jako vítěz.

Poté se rozloučil zvoláním „sláva Ukrajině“.

 

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: mp

Jaroslav Foldyna byl položen dotaz

školní docházka

K čemu by pomohlo, kdyby byla povinná školní docházka do 18? Tak by šli dotyční na sociálku o 3 roky později a mezitím by jen zabírali místa těm, co chtějí studovat. Teď se víc než kd jindy totiž ukazuje, že kapacity škol jsou nedostačující.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený příspěvek

Středověk neskončil, středověk trvá,, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseD , 07.03.2023 12:19:51
Zelenský žene svoje vojáky na jatka, jako dobytek. Místo aby ty východní oblasti, kde žili stejně převážně Rusové, jim nechal a staral se o zbytek i tak velké Ukrajiny, odkud mu zdrhá, kdo může.

| 9 | 0

Další články z rubriky

Německo: Zmlátili pravičáky. ,,Úctyhodný motiv,” řekl soud. Bystroň přidal silné info

19:32 Německo: Zmlátili pravičáky. ,,Úctyhodný motiv,” řekl soud. Bystroň přidal silné info

ZE SVĚTA Německá levicová extremistka Lina E. byla odsouzena k pěti letům a třem měsícům. Obviněná b…