„Ať jdou pryč. Hned.“ Ivan Hoffman bez milosti

03.10.2024 14:30 | Komentář

POHLED IVANA HOFFMANA Volby v Rakousku, kde vyhráli Svobodní? „Bylo by skvělé, kdyby se zkorumpované a zkompromitované čili nepotřebné strany poroučely dříve, než způsobí škody obrovského rozsahu. To se ale nestává. Se džbánem se chodí pro vodu tak dlouho, než se ucho utrhne, a okno pro korekci politického systému se otevírá, až když je stát v rozkladu,“ píše v komentáři pro ParlamentníListy.cz publicista Ivan Hoffman.

„Ať jdou pryč. Hned.“ Ivan Hoffman bez milosti
Foto: Archiv Ivana Hoffmana
Popisek: Ivan Hoffman

Vítězství Svobodných v Rakousku potvrzuje politický trend, kdy voliči v Evropě hledají alternativu k tradičním stranám. Nejde o sezónní posun politického kyvadla, ale o měnící se atmosféru ve společnosti. Lidé vidí, že politici, které volili dosud, neřeší hromadící se problémy, a přestávají věřit, že jsou toho schopni.

Pomalu zřejmě končí doba, kdy se u moci střídaly zaměnitelné strany, po kterých se nechtělo víc, než že zajistí stabilitu systému. Faktický mocenský monopol způsobil, že stabilita vedla ke stagnaci a stagnace k úpadku. Politici, kteří si přestali konkurovat a zabetonovali se v jakémsi demokratickém kartelu, nesvedou reagovat na důsledky toho, co zavinili, čemu asistovali anebo čemu přihlíželi. A politická elita, neschopná či neochotná řešit politické problémy, je lidem jednoduše k ničemu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

Pohled Ivana Hoffmana

autor: Ivan Hoffman

Bc. Tomáš Kubín byl položen dotaz

Lídři EU se shodly na zvýšení tlaku na Rusko

Dobrý den, mám pár dotazů, k tomu, co pořád slyšíme. Kdo jsou to ti lídři EU? Kdo jim dal mandát něco rozhodovat a vyjednávat? A schvalujete to, co vyjednají pak i vy poslanci? Jestli ne, tak k čemu vás volíme, když pak rozhodují jiní? Neměli by ti, co jsou voleni občany mít ten nejsilnější mandát? ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Pan Hoffman opět vystihl jádro problému., Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskuseruský medvěd , 03.10.2024 16:20:21
Zaměnitelné strany vytvořily kartel moci... Klidně mi někdo může vysvětlit, jaký je politický rozdíl mezi Pětikoalicí a Národní frontou. Politický rozdíl není vůbec žádný. Hospodářský rozdíl je obrovský, ale politický není žádný. Hospodářsky si současný systém musel půjčit přes dva biliony korun, aby úroveň klesala, předchozí systém si nepůjčoval a úroveň stoupala. Ale politicky si obě uskupení nemají co vyčítat. Obě jsou založeny na ideologii, obě se brání opozici tím, že ji obviňují ze snah o změnu systému. Obě používají cenzuru a využívají k potlačení nesouhlasu silové složky státu a justici. Jak Pětikoalice, tak Národní fronta si vytvořily své vlastní elity, které nesouzní s většinovým míněním obyvatel, oběma je vlastní pragocentrismus. Společných znaků bych našel řadu, a tak se musím zeptat: k čemu byl dobrý Listopad?

|  11 |  0

Další články z rubriky

Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom

16:05 Ceny se tu blíží Západu, životní úroveň mnohem méně, rozebírá ekonom

Zdražování potravin opět nabírá na síle a ve vzduchu se vznáší otázka, kdo ceny tlačí vzhůru nejvíce…