„Ať se těmi sr*čkami naočkují oni.“ Okamurův pokus odstřelila Sněmovna. A lid zuří

03.12.2021 7:45

Hnutí SPD ve Sněmovně neprosadilo návrh, aby Sněmovna uložila vládě nezavádět povinné očkování proti covidu-19. Téměř všechny sněmovní strany také odmítly o povinném očkování proti koronaviru debatovat. „Ať se naočkují všichni politici, doktoři a ostatní, co tyhle sračky vyrábí,“ množí se kvůli rozhodnutí Sněmovny nespokojené reakce na sociálních sítích. Podle premiéra v demisi Andreje Babiše (ANO) však jde o „jedinou cestu“. Pozitivní motivace k očkování již podle něj byly „vyčerpány“.

„Ať se těmi sr*čkami naočkují oni.“ Okamurův pokus odstřelila Sněmovna. A lid zuří
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda hnutí SPD Tomio Okamura

Anketa

Necháte/nechali byste očkovat své malé dítě proti covidu-19?

12%
84%
hlasovalo: 42803 lidí
Pro to, aby Sněmovna o povinném očkování jednala a hlasovala, byli jen poslanci SPD a část poslanců ANO včetně premiéra v demisi Andreje Babiše.

Babiš chtěl hlasování využít k diskusi o tom, proč považuje povinné očkování pro některé skupiny občanů za správný krok. „Je to jasný signál pro občany, že očkování je jediná cesta. Vyčerpali jsme všechny pozitivní motivace k očkování,“ řekl k věci končící ministerský předseda.

O zamítnutí návrhu SPD informoval posléze předseda hnutí Tomio Okamura na svém twitterovém účtu. „Poslanci všech ostatních stran dnes ve Sněmovně zamítli návrh SPD, aby Sněmovna uložila vládě, aby nezaváděla povinné očkování proti covidu. SPD nesouhlasí s povinným covid očkováním. Ministr zdravotnictví Vojtěch navrhuje, aby se vybrané skupiny obyvatel musely povinně očkovat,“ uvedl.

Okamura tak reagoval na přípravu konečného návrhu vyhlášky o očkování proti infekčním nemocem, kterou se nyní zabývá ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Novela by měla zavést povinné očkování proti covidu-19 pro osoby starší 60 let a pro vybrané profese, například policisty, vojáky a další ozbrojené složky, hasiče, zdravotníky či zaměstnance v sociální péči.

Vojtěch navrhuje, aby povinná vakcinace platila už od března 2022. „Není to zákon. Je to vyhláška ministra zdravotnictví, je připraven ji podepsat,“ informovala o návrhu ministryně financí v demisi a šéfka poslanců ANO Alena Schillerová.

Okamura ve Sněmovně varoval, že by něco podobného mohlo přivést Česko do problémů. „Odchod deseti tisíc policistů by byl katastrofou, to je problém, u kterého nemůžeme mlčet,“ varoval.
Babiš však na jeho slova argumentuje s tím, že povinné očkování už zavádí Rakousko, pro zdravotníky pak Maďarsko, Itálie nebo Francie. Naznačil, že v případě neshod bude mít pro změnu volné ruce nastupující kabinet.

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec

Diskutéři pod Okamurovým příspěvkem na neúspěchy v rámci snah SPD zamezit povinnému očkování proti covidu-19 reagovali vesměs s nelibostí. „Ať se naočkují všichni politici, doktoři a ostatní, co tyhle sračky vyrábí, nutí pod vyhrůžkami a pak já budu čekat, co se bude dít,“ míní jeden z uživatelů.

Další komentující pak Okamuru také podpořil a věc označil za „opravdovou tragédii“.

 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: rak

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Já ho nepodpořil! To ať neříká! Fiala pustil bombu na STAN

8:24 Já ho nepodpořil! To ať neříká! Fiala pustil bombu na STAN

Hostem úterních Událostí, komentářů byl premiér Petr Fiala. Nejdříve oznámil, že co bude s vyhláškou…