„Bibi“ Netanjahu svržen. Zeman má o spojence míň

13.06.2021 20:54

Izraelský parlament vyslovil podle očekávání důvěru nové koaliční vládě. Končí tak 12leté období, kdy stál v čele vlády Benjamin Netanjahu. Naftali Bennett následně složil přísahu, a stal se novým izraelským premiérem. Koalice, která ukončila 12 let Netanjahuovy vlády, má osm různorodých stran.

„Bibi“ Netanjahu svržen. Zeman má o spojence míň
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Zeman s Benjaminem Netanjahuem

Izraelský dnes již expremiér Benjamin Netanjahu, známý pod přezdívkou Bibi, má velmi dobré vztahy s prezidentem Milošem Zemanem. Před necelým měsícem například české hlavě státu poděkoval za podporu Izraele, a to ve chvíli, kdy Zeman nechal na Pražském hradě vyvěsit izraelskou vlajku – v době narůstajícího napětí mezi Izraelem a Palestinou.

Anketa

Je korektní, jak Andrej Babiš nadává Pirátům kvůli migraci?

97%
2%
hlasovalo: 25085 lidí

„Děkuji Vám za jednoznačnou podporu Státu Izrael. Pod Vaším vedením Česká republika potvrzuje svoji hrdou tradici podpory Státu Izrael a židovského národa v dobách krize. V době, kdy jsou naši občané namačkaní v krytech a čelí nevybíravým raketovým útokům od teroristických organizací v Gaze, vyvěšení izraelské vlajky nad Pražským hradem představuje znak opravdového přátelství mezi našimi zeměmi a národy,“ napsal jmenovitě hlavě českého státu Netanjahu.

Otevření diplomatického zastoupení České republiky v Jeruzalémě je podle Netanjahua pouze dalším důkazem vzájemného nezlomného pouta našich zemí.

Zemana označil za „výborného přítele“. „Těším se na další spolupráci s Vámi k ještě většímu prohlubování již tak silného partnerství mezi Izraelem a Českou republikou. Děkuji, výborný příteli!“ poděkoval tehdy premiér Izraele českému prezidentovi závěrem.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Benjamin Netanjahu byl v minulosti podezříván z korupce, zneužití pravomoci i z podvodů. Před dvěma lety byl generálním prokurátorem obviněn ze zneužití důvěry, podplácení a korupce, a to hned ve třech nezávislých případech.

Premiérský post zastával v letech 1996 až 1999 a následně také v letech 2009 až 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: vef

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

8:01 „Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

Festival Prague Pride, ke kterému se přihlásil například pražský primátor Hřib, dále pokračuje a bud…