"Bobo" vyřešila energetiku: Staňme se jadernou elektrárnou Evropy

10.08.2012 20:47

Předsedkyně strany Suverenita Jana Bobošíková představila při předvolební kampani na Vysočině velkolepý energetický plán. Pokud by k tomu její uskupení získalo dostatek hlasů, rozšířilo by po celé republice těžbu uranu a rovněž přistavělo jadernou elektrárnu v Dukovanech. Bobošíková zamýšlí rozšířit výrobu elektrické energie do té míry, že bychom se stali „jadernou elektrárnou Evropy“.

"Bobo" vyřešila energetiku: Staňme se jadernou elektrárnou Evropy
Foto: Ladislav Carda
Popisek: Jana Bobošíková rozhodně nemá pocit, že její generace vyrostla na nezdravých potravinách

„Na Vysočině jsme připraveni udělat vše pro to, abychom rozšířili těžbu uranu a elektrárnu Dukovany,“ plánuje podle vyjádření společnosti Mediafax šéfka Suverenity. Tím by prý bylo možné vytvořit mnoho pracovních míst. A Česká republika by se tak stala jadernou elektrárnou Evropy.

Zároveň krajský lídr Suverenity Vladislav Nechvátal představil programovou prioritu strany, a sice neplacenou druhou komoru krajského zastupitelstva. V ní by měli zasedat starostové obcí z kraje. „Místo nátlakových skupin různých nevládních, občanských iniciativ je potřeba vytvořit dialog mezi skutečně volenými starosty obcí a členy krajského zastupitelstva,“ vysvětlil lídr. Starostenská komora by přitom například v oblasti územního plánování nebo krajského rozpočtu měla mít právo veta. 

Ing. Jana Bobošíková

  • Předsedkyně strany Suverenita
  • mimo zastupitelskou funkci

reklama

autor: jav

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Sankce

Je pravda, že Rusko válčí i přes sankce, ale jakou jinou páku na něj použít? Nebo byste nedělal nic a jen přihlížel ruské agresi?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Napsal id*ot, režíruje kr*tén.“ Miloš Zeman o divadle, ve kterém má Fiala hlavní roli

22:05 „Napsal id*ot, režíruje kr*tén.“ Miloš Zeman o divadle, ve kterém má Fiala hlavní roli

Bývalý prezident Miloš Zeman okomentoval v pořadu XTV blížící se volby na Slovensku, odmítá tvrzení,…