„Bulovka zešílela. Je to skandál!“ Babiš chce okamžitě odvolat ředitele nemocnice

17.03.2020 21:31 | Zprávy

Slova ředitele pražské Nemocnice Na Bulovce Jana Kvačka, že „je nesmyslné, aby sestry nosily roušky, jelikož je to stejně neochrání“, jej zřejmě budou stát místo. Premiér Andrej Babiš (ANO) požaduje jeho okamžité odvolání, píší Novinky.cz.

„Bulovka zešílela. Je to skandál!“ Babiš chce okamžitě odvolat ředitele nemocnice
Foto: hns
Popisek: Koronavirus v České republice, ilustrační koláž

Kvaček své doporučení, které rozeslal e-mailem zaměstnancům, hájil slovy, že je to v souladu s přístupem Světové zdravotnické organizace (WHO). „Je to společný názor našich infektologů a naší hygieničky a je to v souladu s doporučením WHO. Ústenky by měli nosit pouze zdravotničtí zaměstnanci, kteří mají respirační onemocnění, a mohli by tak případně někoho nakazit, nebo se musejí explicitně chránit, ale neměli by je nosit neustále,“ uvedl ředitel Bulovky Jan Kvaček.

Předseda vlády to označil za skandál. „Bulovka zešílela. Je to skandál. Okamžitě žádám odvolání pana ředitele. Je to klíčová nemocnice. Toto je skandál. Je to naprosto v rozporu s doporučením vlády,“ sdělil Babiš Novinkám v reakci na e-mail, který byl rozeslán zaměstnancům pražské nemocnice.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Podle vás je společnost rozdělena

Kdo za to ale podle vás může? Nemyslíte, že jste to způsobili hlavně vy politici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Přišli rušit jarmark SPD. Létaly nadávky. A pak i pivo

18:15 Přišli rušit jarmark SPD. Létaly nadávky. A pak i pivo

Do Ostravy dorazilo hnutí SPD s Českým jarmarkem. Akci, která lákala na stánky se zbožím za zvýhodně…