„Čarodějové“ z agentury, která dělá průzkumy pro ČT. Expremiér se pozastavil nad jejich daty

30.06.2021 22:42 | Zprávy

Bývalý předseda vlády a někdejší šéf ČSSD Jiří Paroubek se rozepsal o velké nedůvěře, kterou chová k volebním průzkumům konkrétních agentur: „Čím dál více nabývám dojmu, že volební preference tak, jak je prefabrikují agentury pracující pro ČT, tedy Kantar CZ a Data Collect, jsou účelovými prefabrikáty,“ píše ve svém komentáři pro server VašeVěc.cz.

„Čarodějové“ z agentury, která dělá průzkumy pro ČT. Expremiér se pozastavil nad jejich daty
Foto: archiv red, tan
Popisek: Jiří Paroubek

Všechny ostatní agentury pro výzkum veřejného mínění mají podle něj dosti rozdílné výsledky. „A tak když Piráti se STAN v červnu zaznamenali podle Kantar CZ oproti květnu pokles o 2 % preferencí, tyto preference okamžitě přešly na koalici SPOLU. Z hlediska pravice se tedy nic nezměnilo,“ podotýká.

„Takže Piráti se STAN nemají květnových 26 %, ale jen 24 %. Koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) naopak vzrostly z 21,5 % na 23,5 %. Zřejmě jim v růstu volebních preferencí pomohla aféra dnes už bývalého poslance TOP 09 Feriho. Prostě absurdní resultát,“ pokračuje Paroubek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Co je pro vás s vaším platem 50 tisíc?

A myslíte, že se ze všeho dá prostě jen vykoupit? Co třeba odevzdat ten řidičák, což jste jeden čas sliboval a pro příště jezdit předpisově a nelhat?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Češi jako prasata v žitě? Ukázal jiný svět za Prahou

4:40 Češi jako prasata v žitě? Ukázal jiný svět za Prahou

Málo peněz z daní, špatné pracovní příležitosti, odliv mladých lidí, ale i každodenní nepříjemnosti …