„Dávám tomu 12 z 10.“ Trump po úderech v Íránu žádá kapitulaci

07.03.2026 7:37 | Zprávy

Konflikt mezi Íránem na jedné straně a Spojenými státy s Izraelem na straně druhé pokračuje i ve druhém týdnu bez jasného výhledu na konec bojů. Americký prezident Donald Trump požaduje po Teheránu „bezpodmínečnou kapitulaci“, zatímco Írán naznačuje, že některé státy už se pokoušejí o zprostředkování jednání.

„Dávám tomu 12 z 10.“ Trump po úderech v Íránu žádá kapitulaci
Foto: Repro Youtube
Popisek: Americký prezident Donald Trump

Válka mezi Íránem a koalicí Spojených států a Izraele vstoupila do druhého týdne a podle dosavadního vývoje není jasné, kdy by mohly boje skončit. Americký prezident Donald Trump mezitím přitvrdil rétoriku a vyzval Teherán k „bezpodmínečné kapitulaci“, připomíná agentura Reuters.

Trump uvedl, že Spojené státy v konfliktu postupují úspěšně. „Někdo se mě ptal, jak bych to hodnotil od nuly do deseti. Řekl jsem, že bych tomu dal 12 až 15. Jejich armáda je pryč, námořnictvo je pryč, komunikace je pryč a jejich lídři jsou pryč,“ řekl americký prezident.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Ústavní puč

Co tím přesně myslíte? Jak podle vás prezident násilně mění ústavní pořádky? Prezident přeci využil svého práva se obrátit na soud a ten nějak rozhodl, on přeci žádnou ústavu nemění, jen vlastně požádal o upřesnění, jak je myšlena, což je podle mě i dobře a snad pro příště budete jako politici věnov...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Jen hloupé chvástání prezidenta Trumpa!!!, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré DiskuseOdborář1 , 07.03.2026 8:12:43
Ve skutečnosti je USA armáda už v dost zoufalé situaci. A Trump nejspíše také!! Nějaké silné řeči Trumpa na tom nic nezmění. Většina základen USA je poškozená. Docházejí zásoby munice. USa tam nemají v¨dost vojáků. A konflikt se spíše teprve rozjíždí. Otázka je co dál? Pozemní operace? To je teoreticky možné, prakticky noční USA můra. Válka v Íráku se přepravovala dlouhé měsíce a operace byli koordinované s pozemním útokem. Tady se o tom sotva mluví. Írán je mnohem silnější a výrazně méně přístupný než byl Írák. Příměří, pochybuji!! Po těch vraždách provedených USA/Izraelem SE Z TOHO STALA NÁBOŽENSKÁ VÁLKA. Nikdo USA už vůbec nevěří. Fakticky se hraje dle not Íránu. A co spojenci v zálivu? Těm jde o krk doslova!!! Já spíše očekávám postupný ústup USA z oblasti maskovaný jako "vítězství".

|  13 |  0

Další články z rubriky

Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

18:30 Andor Šándor: Ukrajinu nečeká nic příjemného

Bezpečnostní expert a bývalý šéf vojenské rozvědky Andor Šándor v podcastu Startitup varoval, že vzt…