„Děti projevují rasismus už ve třech měsících? Probůh, kde to žijeme!“ Ivo Valenta se neudržel nad školením v USA

22.06.2021 18:45

Miliardář Ivo Valenta se obává, kdy k nám dorazí progresivní vlna ze Spojených států. „V jiných částech USA je dětem ve školách tlačena do hlav tvrdá výchova proti rasismu a rodiče si ani nemohou stěžovat – v tom případě jsou nařčeni z rasismu oni sami. Asi je zbytečné přemýšlet o tom, zda se podobné tendence dostanou k nám, do Evropy. Otázkou je spíše kdy...,“ varuje Valenta. První známky rasismu se prý vyskytují již ve třech měsících života.

„Děti projevují rasismus už ve třech měsících? Probůh, kde to žijeme!“ Ivo Valenta se neudržel nad školením v USA
Foto: archiv I. Valenty
Popisek: Ivo Valenta

Anketa

Považujete policejní zákrok vůči mrtvému teplickému Romovi za chybný?

hlasovalo: 23447 lidí
Podnikatel a politik Ivo Valenta upozornil na to, že ve Spojených státech osm tisíc zaměstnanců Walt Disney prochází školením, aby cítili vinu a hanbu za systémový rasismus a bělošské privilegium. Prý jim bylo prezentováno, že se u dětí projevují první známky rasismu již ve třech měsících života. O tom Valenta velmi silně pochybuje. „Čtyřletí bílí caparti už jsou dokonce ‚zaujati ve prospěch bělošství‘ – a já měl a mám za to, že děti tohoto věku mají své úplně jiné dětské starosti…,“ napsal.

V americkém městě Seattle mělo být oznámeno bílým učitelům, že se provinili „duchovní vraždou na černých dětech“.

Celý článek ZDE:

„V jiných částech USA je dětem ve školách tlačena do hlav tvrdá výchova proti rasismu a rodiče si ani nemohou stěžovat – v tom případě jsou nařčeni z rasismu oni sami. Asi je zbytečné přemýšlet o tom, zda se podobné tendence dostanou k nám, do Evropy. Otázkou je spíše kdy...,“ varuje.

„Probůh, kde to žijeme?“ ptá se Valenta a dodává, že odsuzuje rasismus. „Posuzuji každého podle toho, jak se chová, jaký má charakter, jak žije, jak pracuje – zkrátka preferuji naprosto odlišné hodnoty, než je barva pleti. A myslím si, že takto to má nastaveno většina populace. Možná se mýlím, ale jsem přesvědčen o tom, že právě tahle nesmyslná opatření rasismus naopak vyvolávají. Naprosto zbytečně kastují společnost. Nemyslím si, že by se současní běloši měli stydět za něco, čeho se dopustili jejich prapraprapředkové, kteří již dávno nejsou naživu,“ popisuje.

„Nebo by si snad měli sypat popel na hlavu, omlouvat se a doživotně poklekávat i obyvatelé všech zemí, jejichž vojevůdci táhli do bojů a válek, při nichž umírali lidé? Nejsem o tom přesvědčen,“ dodává.

Poznámka redakce: 75% podíl ve společnosti OUR MEDIA a.s. vlastní společnost SYNOT INVEST LIMITED podnikatele a senátora Iva Valenty.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: tle

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

8:01 „Nemaj mozek. Ty pohlaví.“ Bohdalová zničila Prague Pride. Je to velké

Festival Prague Pride, ke kterému se přihlásil například pražský primátor Hřib, dále pokračuje a bud…