"Děvky!", "Svlékněte se do naha!" Francií otřásl další brutální útok kvůli "příliš krátkým" šortkám

10.09.2016 11:52

Dvě ženy byly hrubě uráženy a jejich manželé surově zbiti na Francouzské riviéře skupinkou „mládežníků“, která označila obě ženy za „děvky“, protože měly oblečené šortky.

"Děvky!", "Svlékněte se do naha!" Francií otřásl další brutální útok kvůli "příliš krátkým" šortkám
Foto: red
Popisek: Letní sezńa už klepe na dveře

Francouzským městem Toulon otřásl brutální útok skupinky mladíků na dvě rodiny s dětmi, které byly zrovna na projíždce na kolech a kolečkových bruslích. Důvodem napadení měly být krátké šortky, jež měly obě ženy na sobě, a útočníkům připadalo takové oblečení nevhodné. Když se manželek zastali jejich muži, byli surově zbiti, informuje Breitbart.

  • Původní zdroj ZDE

Místní policie označila útok za „sexuální provokaci“ a dva z útočníků gangu ve věku 17 a 22 let zadržela. Že by se jednalo o etnicky či nábožensky motivovaný útok, policie neuvedla.

Napětí v oblasti Francouzské riviéry ale narůstá, předně mezi starousedlíky a muslimy. Toulon leží jižně od Nice, kde v červenci najel islamistický fanatik nákladním vozem do davu lidí, a Cannes, které jako jedno z prvních pobřežních měst vyhlásilo zakáz nošení burkin na plážích.

Prokurátor z Toulonu Bernard Marchal pro deník Charente Libre k útoku uvedl, že dvě rodiny ve složení tří mužů, dvou žen a tří dětí byly napadeny skupinou deseti mladíků z nedalekého města.

„Křičeli na ženy, že jsou to děvky a také je vyzývali, aby se svlékly do naha,“ dodal Marchal. Manželé urážených žen nato vyzvali skupinu mladíků, aby se chovali slušně a tím vyprovokovali rvačku. Všichni tři muži byli několikrát udeřeni do obličeje před zraky dětí,“ popsal událost prokurátor. Jeden z napadených mužů utrpěl frakturu kosti v obličeji.

K podobnému případu došlo v Toulonu v červnu, kdy mladou dívku fyzicky napadlo pět muslimek, protože měla na sobě šortky. Případ se dostal do povědomí místních přes sociální sítě a vyvolal u veřejnosti vlnu nevole proti takovému chování muslimů.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: pas

Andrej Babiš byl položen dotaz

VY

Je dobré, že jste si uvědomil, že nemáte na to, být prezident, ale prý zas chcete být premiér. A co takhle skončit? Proč nechcete z politiky odejít, byť jak sám říkáte, Vaše žena a rodina by to ocenili? A určitě ne jen oni.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

19:55 Půjde „na pracák“? Šarapatka pomlouval, nadával. Teď se mu slova vracejí i s úroky

Jedním z těch, kdo se do Senátu téměř určitě nepodívá, je kandidát TOP 09 Zdeněk Šarapatka, bývalý r…