„Do ODS se dostali dezinformátoři!“ Bobošíková rozkryla, co se o Fialovi dostalo na veřejnost

20.12.2022 19:45 | Ze sítí

Vládní ODS lže a dezinformuje, říká Jana Bobošíková z Aby bylo jasno. Soudí tak na základě ODS sestaveného seznamu, v němž představuje top patnáct úspěchů vlády Petra Fialy. Šest z nich jsou přitom prokazatelné lži. „Vláda musí občany považovat za pologramotné hlupáky,“ dodává moderátorka.

„Do ODS se dostali dezinformátoři!“ Bobošíková rozkryla, co se o Fialovi dostalo na veřejnost
Foto: repro YouTube kanál Institut svobody a demokracie
Popisek: Zakladatelka Institutu svobody a demokracie Jana Bobošíková

Vláda má za sebou rok úřadování a za něj sama sebe náležitě pochválila. Svým příznivcům sdělila, že „Fialova vláda řídí zemi zodpovědně a všechny výzvy zvládá“, upozornila rovnou na svých patnáct největších úspěchů. „Zdá se, že se do nejsilnější vládní strany vloudili dezinformátoři,“ konstatuje moderátorka Bobošíková.

V Aby bylo jasno se pustili do ověření, zda jde skutečně o takové úspěchy, jak je prezentováno. A výsledek je následující: „V patnácti bodech našli šest lží a čtyři polopravdy. Zbytek je možná pravda,“ dodává Bobošíková, kterou překvapuje, že žádná média body, které ODS v zásluhách vlády vyzdvihuje, nepodrobila hlubší analýze.

Protože jak se ukazuje, nejedná se zrovna o lži malé: „Lži jsou takového kalibru, že dávají tušit, co si Fialovi marketéři myslí o občanech. Musejí je považovat za pologramotné hlupáky, kteří neumějí číst, a přitom spoléhají na to, že vláda má na své straně mainstreamová a veřejnoprávní média,“ pokračuje Bobošíková.

V kontextu s tím připomíná, že příručka pro boj s dezinformacemi na stránkách Rakušanova Ministerstva vnitra přitom říká, že „dezinformace slouží k šíření vlivu a vytvářejí se za účelem prosazování ekonomického prospěchu nebo politických názorů. „Posuďte sami, nakolik je top patnáct úspěchů z dílny ODS vylhaných, dezinformačních nebo pravdivých,“ dodává moderátorka.

Jedním z patnácti top úspěchů, který ODS přičítá vládě, je, že „drží schodek rozpočtu pod 300 miliardami korun“, Bobošíková upozorňuje na první lež: „Jen za prvních jedenáct měsíců letošního roku činí schodek státního rozpočtu 337 miliard korun. Proč se Fialova vládní ODS rozhodla lhát u něčeho tak snadno ověřitelného, nevíme,“ pozastavuje se.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

ČT

Dobrý den, také nemám pro zvýšení poplatků ČT pochopení. Absurdní mi také přijde to rozšíření plátců. Má otázka ale zní, zda vůbec potřebujeme veřejnoprávní média? K čemu, když informovat pravdivě a objektivně musí přeci všechna média, a pokud tak nedělají, tak se jim dá dát třeba pokuta nebo tak ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

8:46 Atentáty jako naše politická budoucnost? Šílené vyjádření Pekarové, surovost a hloupost

TÝDEN V MÉDIÍCH Je s podivem, jaká možná vyjádření k pokusu o atentát na Donalda Trumpa mohla v Česk…