Doktor Macek k Zemanovým sprosťárnám, Klausovi, velvyslanci USA a Babišově ,,troubě"

03.11.2014 10:03

Poslednímu dění kolem bývalé a současné hlavy státu Václava Klause a Miloše Zemana se dnes na svém webu věnuje i Miroslav Macek. A používá při tom neotřelá přirovnání.

 Doktor Macek k Zemanovým sprosťárnám, Klausovi, velvyslanci USA a Babišově ,,troubě"
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

Anketa

,,Kunda, hovno, zkurvili". Taková slova použil v přímém rozhlasovém přenosu prezident Miloš Zeman. Co vy na to?

hlasovalo: 52730 lidí

Ještě předtím se ale pozastavil nad prohlášením nového amerického velvyslance Andrewa Shapira, který hovořil o tom, že chce prostřednictvím nevládních organizací pomoci Česku v boji proti korupci. Podle Macka se to dá číst i tak, že prostřednictvím placených nátlakových skupin bude americký diplomat hájit zájmy amerických firem na českém trhu, zvláště při dostavbě Temelína, netradičním prostředky.

Následně doporučil pravděpodobně budoucí pražské primátorce Adrianě Krnáčové, aby jí někdo ze spolustraníků vysvětlil rozdíl mezi poslaneckou sněmovnou a magistrátem, jelikož si to prý plete. „Aby nevypadala jako úplná trouba…“ lakonicky zdůvodnil Macek.

Pak se vrátil k posledním počinům dvou posledních českých prezidentů. Vulgární mluvu, jíž se prezentovala v nedělních Hovorech z Lán současná hlava státu Miloš Zeman, si Macek vysvětluje tím, že prezident prostě hovoří jazykem svých voličů. „Je ovšem třeba též brát v potaz známé heslo, že „Kdo příliš alkoholu pije, spálí si v mozku ganglie…“ poznamenal na adresu Miloše Zemana.

Exprezident Václav Klaus budí v poslední době rozruch svými názory o Václavu Havlovi. Macek k tomu podotýká, že s ohledem na osobní zkušenosti, které s prvním českým prezidentem má, s mnohými souhlasí, nicméně absolutně nechápe, proč Václav Klaus cítí potřebu se nadále proti svému politickému konkurentovi vymezovat.

„Tvůrce a milovníky legendy o svatém Havlovi nepřesvědčí jakýmkoliv věcným argumentem, část ostatních ví své, hlavně však velké většině lidí mohou být oba, jak Havel, tak Klaus, ukradení … Na druhé straně je pozoruhodné (jak pěkně vystihl Petr Paulczynski), že dle milovníků havlovské legendy po Klausovi už ani pes neštěkne, jakmile však něco pronese, štěká jich a vyje hned celá smečka…“ píše na svém blogu nazvaném Neviditelný Macek.

Co přesně Miroslav Macek napsal:

Vulgární prezident Zeman v Hovorech z Lán? Prostě hovoří jazykem svých voličů… Je ovšem třeba též brát v potaz známé heslo, že „Kdo příliš alkoholu pije, spálí si v mozku ganglie“…

S mnoha názory na Václava Havla, se kterými přišel v posledním rozhovoru Václav Klaus (vzhledem k osobním zkušenostem s prvně jmenovaným) souhlasím.
Absolutně však nechápu, proč cítí Václav Klaus po tak dlouhé době, co Václav Havel zmizel z politické a veřejné scény, potřebu se proti němu tak vehementně vymezovat.
Tvůrce a milovníky legendy o svatém Havlovi nepřesvědčí jakýmkoliv věcným argumentem, část ostatních ví své, hlavně však velké většině lidí mohou být oba, jak Havel, tak Klaus, ukradení …
Na druhé straně je pozoruhodné (jak pěkně vystihl Petr Paulczynski), že dle milovníků havlovské legendy po Klausovi už ani pes neštěkne, jakmile však něco pronese, štěká jich a vyje hned celá smečka…

Nový americký velvyslanec Andrewe Shapiro chce prostřednictvím podpory nevládních organizací pomoci Česku v boji proti korupci. Což se dá číst i tak, že prostřednictvím placených nátlakových skupin bude hájit zájmy amerických firem na českém trhu (zvláště při dostavbě Temelína) netradičními prostředky.

Pražské skoroprimátorce Krnáčové by měl někdo ze spolustraníků vysvětlit, že její zvolení kolegové jsou zastupitelé a nikoliv poslanci a tvoří zastupitelstvo a nikoliv zastupitelství, aby nevypadala jako úplná trouba…

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: luš

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

15:49 Lipovská promluvila pro PL o penězích v ČT. Je to vážné. Wollner křičí: Moje generace jí vybojovala svobodu...

Ekonomka Hana Lipovská, členka Rady ČT a kandidátka Volného bloku Lubomíra Volného pro podzimní volb…