Doktor Macek se vysmál ,,vousatému babochlapovi", který vyhrál pěveckou soutěž a přidal: Umění na lidi vystrkuje prdel

12.05.2014 15:20

Bývalý politik ODS Miroslav Macek se ve své pravidelné dávce pondělních glos strefuje do kulturního dění v dnešní Evropě. Starý kontinent prý nejlépe charakterizuje "vousatý babochlap", který vyhrál pěveckou soutěž Eurovize. Podle Macka se pak dá říct, že umění dnes na lidi „vystrkuje nahou prdel“.

 Doktor Macek se vysmál ,,vousatému babochlapovi", který vyhrál pěveckou soutěž a přidal: Umění na lidi vystrkuje prdel
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miroslav Macek

"Vousatý babochlap" podle Macka nejlépe charakterizuje dnešní Evropu. Navíc pořád dokola omílá větu všech modelek, že si přeje světový mír, porozumění a tak dále.

Co není odvážné a neobvyklé, je z hlediska kritiky zpátečnické, tvrdí Menzel

Doktor Macek kvůli tomu ocitoval část rozhovoru, který poskytl režisér Jiří Menzel deníku Právo. „Pamatuji se na léta padesátá, kde se všechno přísně dělilo na umění pokrokové a buržoazní, tedy reakční. Zdá se mi, že se to dnes tak trochu opakuje. Co není odvážné, neobvyklé, hledající, ba i provokativní, je z hlediska kritiky reakční a zpátečnické,“ míní režisér s tím, že současné umění se k lidem obrací zády.

Macek tvrdí: Už jde jen o provokaci za každou cenu. Umění na lidi vystrkuje prdel

Macek ale tvrdí, že je to s uměním mnohem horší. „Už jde jen o provokaci za každou cenu, často bez jakéhokoliv uměleckého náboje,“ myslí si Macek a dodává, že umění se k lidem neobrací zády, ale přímo na ně „vystrkuje nahou prdel".

Co přesně napsal doktor Macek:

Nic více necharakterizuje dnešní Evropu precizněji, než vousatý babochlap, který vyhrál pěveckou soutěž Eurovize, a který donekonečna omílá větu veškerých modelek s IQ kol 80, že je potřeba míru, porozumění a vůbec…

Jiří Menzel v rozhovoru v Právu:
Pamatuji se na léta padesátá, kde se všechno přísně dělilo na umění pokrokové a buržoasní, tedy reakční. Zdá se mi, že se to dnes tak trochu opakuje. Co není odvážné, neobvyklé, hledající, ba i provokativní, je z hlediska kritiky reakční a zpátečnické. Cení se pokrok pro pokrok a při tom se řemeslo, zkušenost, umění navazovat na předchozí generace ztrácí. Současné umění se lidem vzdaluje, protože se k nim obrací zády.
Dodávám:
Mnohdy je to ještě horší, už jde jen o provokaci za každou cenu, často bez jakéhokoliv uměleckého náboje. Dalo by se spíše říct, že mnohé současné „umění“ se k lidem neobrací zády, ale přímo na ně vystrkuje nahou prdel.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vfe

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?

21:04 Nepříjemný moment pro Babiše. Rok starý dopis. Jak se zachová?

Poslankyně a místopředsedkyně STAN Věra Kovářová vytáhla na premiéra Andreje Babiše dopis, ve kterém…