„Fuj, táhni!“ Ano, je správné, že rodiče takto pokřikují na prezidenta před svými malými dětmi, tleská publicista

04.09.2018 17:17

Věříte, že by se lidé za všech okolností měli k prezidentovi republiky chovat slušně a s úctou? Podle publicisty Vratislava Dostála a novináře Jaroslava Kmenty byste se možná měli zamyslet ještě jednou. Pánové připomínají, že se prezident v minulosti choval neslušně a musí počítat s tím, že mu to jeho spoluobčané chtějí občas připomenout.

„Fuj, táhni!“ Ano, je správné, že rodiče takto pokřikují na prezidenta před svými malými dětmi, tleská publicista
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman veřejně spálil červené trenýrky, které skupina Ztohoven vyměnila za prezidentskou standartu vlající na Pražském hradě

Prezident Miloš Zeman zavítal v první školní den mezi prvňáčky na Praze. Udržuje tak při životě zavedenou českou tradici. Někteří rodiče důležitý okamžik svých ratolestí pojali po svém a symbolicky Zemanovi ukázali červené trenýrky. Jedna z maminek dokonce Zemanovi doporučila, „ať táhne“.

Na sociálních sítích vzbudil střet mezi Zemanem a rodiči značný rozruch. Předseda poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek připomněl, že v počítači prezidenta bylo nalezeno dětské porno, policie to vyšetřovala a dospěla k závěru, že se tam nedostalo díky zásahu zvenčí. Zeman tvrdil, že se stal obětí hackerů.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Kandidát do Senátu a protiislámský aktivista Martin Konvička naproti tomu označil některé protestující rodiče za ubožáky.

Investigativní reportér Jaroslav Kmenta přispěl ke kauze svým názorem. Označil Miloše Zemana za „encyklopedii hulvátství“. Pokud se prezident občas chová tak neslušně, jak to známe, nesmí se prý divit, když se mu oplácí stejnou mincí.

Taktéž publicista Vratislav Dostál je přesvědčen, že prezident Zeman musí počítat s projevy znechucení vůči své osobě. V komentáři pro server Info.cz napsal, že Zeman si libuje ve svém hulvátství, takže působí poněkud zvláštně, když se hradní mluvčí Jiří Ovčáček dovolává slušnosti vůči hlavě státu.

„Stejně jako musí Andrej Babiš počítat s tím, že se na něj bude pískat, dobrých důvodů pro to existuje bezpočet, musí být také prezident Miloš Zeman připraven na projevy znechucení a odporu. Navíc by si už mohli zvyknout, že žijeme v demokracii a k té projevy nesouhlasu patří,“ napsal Dostál.

Nesouhlasí ani s názorem, že by rodiče měli své politické názory projevovat jinak a jindy. Dostál má pochopení pro rodiče, kteří se svým dětem snaží vštípit, že by se měly chovat slušně. Vynechat hulvátství, které vynecháme právě u prezidenta. „Právě proto, že lidé mají slušné vychování a svým dětem chtějí dávat příklad, musejí se aspoň občas ozvat,“ uzavřel Dostál.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mp

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

14:19 „Skřet Klaus ml.!“ Milion chvilek zbrojí: Lidé se zlobí na Trikolóru, mají nový plán

Václav Klaus mladší opět naštval účastníky protestů Milionu chvilek pro demokracii. Neřekl nic novéh…