„Fuj, vypadni, chceme mír.“ Ministři v pekle. A debata ještě nezačala

07.03.2023 12:48 | Zprávy

O zábavu postaráno měli včera někteří obyvatelé Michalovců na východě Slovenska. Debata o válce na Ukrajině se tam zvrhla. Ministři obrany a zahraničí Naď a Káčer svými tvrzeními publikum rozhodně nepotěšili, nedá se ale říci, že by jim předtím bylo nakloněné. Ozývalo se skandování „My chceme mír!“ nebo „Hanba!“ Na ministra zahraničí dokonce, že „Káčer patří na pekáč“. A ministři odpovědeli v podobném duchu. Debaty si všimla i slovenská média.

„Fuj, vypadni, chceme mír.“ Ministři v pekle. A debata ještě nezačala
Foto: Repro Youtube
Popisek: Debata slovenských ministrů o Ukrajině nedopadla dobře

Zatímco v Česku je politická situace víceméně stabilní, na Slovensku se za necelých sedm měsíců bude znovu volit. Vláda Igora Matoviče byla nestabilní dlouhou dobu a prošla několika změnami. Podle posledních zpráv ze Slovenska premiér Eduard Heger opustil hnutí OĽaNO a kromě toho v hnutí končí i ministr obrany Jaroslav Naď.

Slovenská vláda stejně jako ta česká podporuje Ukrajinu. Naopak proti vojenské podpoře vystupuje bývalý premiér Robert Fico (SMER). Podle únorového článku by se například Heger nebránil tomu, aby Slovensko poskytlo Ukrajině vyřazené Migy-29, na které už nemá náhradní díly. Fico to však chce prohlásit za protiústavní. Průzkumy na Slovensku také vypovídají, že tamní obyvatelstvo nemá Ukrajinu zdaleka tak v lásce jako v Česku.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: kas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

"Slovenské obyvatelstvo nemá zdaleka tak rádo Ukrajince, jak my v Česku...",, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 07.03.2023 16:27:27
na této větě je jasně vidět, proč nemá být Koudelka generálem BIS , ale degradován na frajtra. Pokud zásobuje věrchušku tak zcestnými informacemi, nezaslouží si jiný osud. Za sebe říkám: Ochránit ukrajinské ženy a děti do osmnácti let, to je společenská povinnost a správné. Muži nad osmnáct, vyjma studentů, zpátky na UA. Bojovat nebo se snažit o mír, cokoli pokládají za správné. Ne tady chlastat, dělat Bandera párty, brát finanční pomoc a prohánět se v SUV. Nelze se divit našim finančně odrbaným důchodcům, že mají takových přístupů naší vlády po krk.

|  14 |  0

Další články z rubriky

Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

22:33 Fico a Ukrajina. Policie teď urážky neřeší. Rajchl vytáhl i slova Fialy

„Rozklad spravedlnosti a demokracie v České republice“ – těmito slovy předseda strany PRO Jindřich R…