„Fuj, vypadni, chceme mír.“ Ministři v pekle. A debata ještě nezačala

07.03.2023 12:48 | Zprávy
autor: kas

O zábavu postaráno měli včera někteří obyvatelé Michalovců na východě Slovenska. Debata o válce na Ukrajině se tam zvrhla. Ministři obrany a zahraničí Naď a Káčer svými tvrzeními publikum rozhodně nepotěšili, nedá se ale říci, že by jim předtím bylo nakloněné. Ozývalo se skandování „My chceme mír!“ nebo „Hanba!“ Na ministra zahraničí dokonce, že „Káčer patří na pekáč“. A ministři odpovědeli v podobném duchu. Debaty si všimla i slovenská média.

„Fuj, vypadni, chceme mír.“ Ministři v pekle. A debata ještě nezačala
Foto: Repro Youtube
Popisek: Debata slovenských ministrů o Ukrajině nedopadla dobře

Zatímco v Česku je politická situace víceméně stabilní, na Slovensku se za necelých sedm měsíců bude znovu volit. Vláda Igora Matoviče byla nestabilní dlouhou dobu a prošla několika změnami. Podle posledních zpráv ze Slovenska premiér Eduard Heger opustil hnutí OĽaNO a kromě toho v hnutí končí i ministr obrany Jaroslav Naď.

Slovenská vláda stejně jako ta česká podporuje Ukrajinu. Naopak proti vojenské podpoře vystupuje bývalý premiér Robert Fico (SMER). Podle únorového článku by se například Heger nebránil tomu, aby Slovensko poskytlo Ukrajině vyřazené Migy-29, na které už nemá náhradní díly. Fico to však chce prohlásit za protiústavní. Průzkumy na Slovensku také vypovídají, že tamní obyvatelstvo nemá Ukrajinu zdaleka tak v lásce jako v Česku.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

"Slovenské obyvatelstvo nemá zdaleka tak rádo Ukrajince, jak my v Česku...",, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusemravní bahno , 07.03.2023 16:27:27
na této větě je jasně vidět, proč nemá být Koudelka generálem BIS , ale degradován na frajtra. Pokud zásobuje věrchušku tak zcestnými informacemi, nezaslouží si jiný osud. Za sebe říkám: Ochránit ukrajinské ženy a děti do osmnácti let, to je společenská povinnost a správné. Muži nad osmnáct, vyjma studentů, zpátky na UA. Bojovat nebo se snažit o mír, cokoli pokládají za správné. Ne tady chlastat, dělat Bandera párty, brát finanční pomoc a prohánět se v SUV. Nelze se divit našim finančně odrbaným důchodcům, že mají takových přístupů naší vlády po krk.

|  14 |  0

Další články z rubriky

„Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

17:17 „Ústavní soud je podjatý.“ Miloš Zeman k Pavlovi a NATO

Ústavní soud ve středu předběžným opatřením rozhodl, že vláda musí zajistit účast prezidenta Petra P…