„Haj*lové křivácký. Nic nenatáčej“. Vlekaři pustili lanovku, dorazili lyžaři. Pak společně vypráskali štáb Novy

30.01.2021 19:42

Že by česká média sklízela to, co zasela? Už jich mají asi všichni dost. Novinář z Novy se vydal na hory, aby si v době vládních restrikcí natočil lyžaře a jedoucí vleky. Obrátilo se to však proti němu. Lidé ho vyhnali. „Hajzlové křivácký,“ padlo! Policisté to taky neměli jednoduché. Pomáhali a chránili, seč mohli.

„Haj*lové křivácký. Nic nenatáčej“. Vlekaři pustili lanovku, dorazili lyžaři. Pak společně vypráskali štáb Novy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lyžaři, ilustrační foto

Anketa

Má Česko nakoupit a využívat ruskou vakcínu Sputnik V?

93%
7%
hlasovalo: 25528 lidí

V sobotu bylo v lyžařském areálu v Čenkovicích na Orlickoústecku nezvykle rušno. I přes vládní represivní opatření, která zakazují provoz vleků a lanovek, byla sjezdovka plná nadšených lyžařů, kteří využili dobré sněhové podmínky. Na místo se vydal natáčet i reportér televize Nova. Ten se pokusil vyzvídat, jak je možné, že vlek je v provozu. Situace se přímo na místě poněkud vyostřila a provozovatelé vleku i samotní lyžaři, kteří si chtěli zřejmě jen užít dobré počasí, napadli reportéra i s kameramanem. 

V krátkém záběru kamery je pak možné vidět zřejmě provozovatele vleku, který novináře nabádá slovy: „Nic tady nenatáčej vole.“ Očividně vystrašený novinář se zmůže jen na roztřesené: „Co děláte?“ V dalším záběru je pak vidět skupinka lyžařů v čele s provozovatelem, která zaměstnance Novy nevlídně vyprovází z „místa činu“. Na adresu novinářů padají nadávky typu: „Vy hajzlové křivácký!“

Provozovateli vleku hrozí kvůli vládním opatřením vysoká pokuta. „Případ provozu vleku budeme předávat správnímu orgánu, kde hrozí pokuta až tři miliony korun,“ řekla k věci mluvčí policie Markéta Janovská. Policie měla během celé soboty opravdu na pilno a prováděla na horách řadu kontrol. Na příjezdové cestě k jizerské běžkařské magistrále byli třeba přítomní policisté připraveni zasáhnout v případě, že by počet turistů přesáhl únosnou mez. Na Šumavě a v Krušných horách zase na situaci při společných kontrolách dohlížela policie spolu s Českou obchodní inspekcí.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: AZy

Mgr. Petr Gazdík byl položen dotaz

školství

Už roky se tu mluví o reformě školství a výsledek je, že se úroveň školství nezlepšuje, a co hůř, zhoršuje se. Proč je tak těžké, to změnit? Myslím, že na tom, že je potřeba změnu se shodne vláda i opozice. A k aktuální situaci. Dcera vyjde základku sice až za dva roky, ale už teď se bojím toho, kam...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zkuste říct, komu slouží Fiala. A uvidíte tu smršť. Vyoral nakousl horké téma

16:22 Zkuste říct, komu slouží Fiala. A uvidíte tu smršť. Vyoral nakousl horké téma

PÁTEČNÍ ZÚČTOVÁNÍ TOMÁŠE VYORALA Nákup zbraní podle komentátora neslouží k tomu, aby se Česko mohlo …