„Haj*lové křivácký. Nic nenatáčej“. Vlekaři pustili lanovku, dorazili lyžaři. Pak společně vypráskali štáb Novy

30. 1. 2021 19:42

Že by česká média sklízela to, co zasela? Už jich mají asi všichni dost. Novinář z Novy se vydal na hory, aby si v době vládních restrikcí natočil lyžaře a jedoucí vleky. Obrátilo se to však proti němu. Lidé ho vyhnali. „Hajzlové křivácký,“ padlo! Policisté to taky neměli jednoduché. Pomáhali a chránili, seč mohli.

„Haj*lové křivácký. Nic nenatáčej“. Vlekaři pustili lanovku, dorazili lyžaři. Pak společně vypráskali štáb Novy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Lyžaři, ilustrační foto
reklama

Anketa

Má Česko nakoupit a využívat ruskou vakcínu Sputnik V?

93%
7%
hlasovalo: 25433 lidí

V sobotu bylo v lyžařském areálu v Čenkovicích na Orlickoústecku nezvykle rušno. I přes vládní represivní opatření, která zakazují provoz vleků a lanovek, byla sjezdovka plná nadšených lyžařů, kteří využili dobré sněhové podmínky. Na místo se vydal natáčet i reportér televize Nova. Ten se pokusil vyzvídat, jak je možné, že vlek je v provozu. Situace se přímo na místě poněkud vyostřila a provozovatelé vleku i samotní lyžaři, kteří si chtěli zřejmě jen užít dobré počasí, napadli reportéra i s kameramanem. 

V krátkém záběru kamery je pak možné vidět zřejmě provozovatele vleku, který novináře nabádá slovy: „Nic tady nenatáčej vole.“ Očividně vystrašený novinář se zmůže jen na roztřesené: „Co děláte?“ V dalším záběru je pak vidět skupinka lyžařů v čele s provozovatelem, která zaměstnance Novy nevlídně vyprovází z „místa činu“. Na adresu novinářů padají nadávky typu: „Vy hajzlové křivácký!“

Provozovateli vleku hrozí kvůli vládním opatřením vysoká pokuta. „Případ provozu vleku budeme předávat správnímu orgánu, kde hrozí pokuta až tři miliony korun,“ řekla k věci mluvčí policie Markéta Janovská. Policie měla během celé soboty opravdu na pilno a prováděla na horách řadu kontrol. Na příjezdové cestě k jizerské běžkařské magistrále byli třeba přítomní policisté připraveni zasáhnout v případě, že by počet turistů přesáhl únosnou mez. Na Šumavě a v Krušných horách zase na situaci při společných kontrolách dohlížela policie spolu s Českou obchodní inspekcí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: AZy

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

18:34 Podvodník Kroupa. Vrbětice? Nová verze. Zeman jel bomby, budil strach už předem

Prezident Miloš Zeman nadále není přesvědčen, že je jedna verze vyšetřování explozí ve Vrběticích. V…