„Hanba, odpornost.“ Pavel podepsal „činnost pro cizí moc“, zbývá Ústavní soud

07.02.2025 11:51 | Monitoring
autor: Naďa Borská

Za naprosté selhání hlavy státu označila Zuzana Majerová, předsedkyně strany Trikolora, podpis prezidenta Petra Pavla, kterým posvětil novelu zákona „lex Ukrajina“. Novela zavádí nový trestný čin „neoprávněná činnost pro cizí moc“. Odsouzení lidé by tak mohli strávit dlouhá léta za mřížemi.

„Hanba, odpornost.“ Pavel podepsal „činnost pro cizí moc“, zbývá Ústavní soud
Foto: Youtube
Popisek: Petr Pavel přednesl projev během zahájení zasedání Vojenského výboru NATO v Praze

„Trikolora považuje prezidentův podpis pod zákonem „lex Ukrajina“ s přílepkem o novém trestném činu ‚neoprávněná činnost pro cizí moc‘ za naprosté selhání hlavy státu. Tento gumový přílepek, který je předmětem oprávněné kritiky řady právníků, politiků i aktivistů, se svým obsahem nijak neliší od paragrafu o rozvracení republiky, nechvalně známém a zneužívaném v předlistopadových dobách. Prezident Petr Pavel nás vrací do časů totality. Hanba! Hanba! Hanba!“ uvedla předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová.

Senátoři se mohou obrátit na Ústavní soud

Nespokojený je také senátor a právník Zdeněk Hraba. Podle příspěvku, zveřejněného na síti X, podpis prezidenta vnímá jako chybu. Celý „lex Ukrajina“, jehož součástí nový trestný čin je, podle něj obsahuje sporných bodů hned několik.

„Ostatně spornost nového trestného činu potvrzuje i to, že na jeho úpravě pracuje sám pan ministr spravedlnosti Blažek, v čemž jej podporuji. S kolegy v Senátu zároveň řešíme možnost obrátit se na Ústavní soud. Ten by dle mého měl posoudit mimo jiné i to, zda jde o přílepek, což je dle předchozích rozhodnutí ÚS protiústavní praktika,“ uvedl Hraba.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

RNDr. Luděk Niedermayer byl položen dotaz

Změna Evropy

Zajímalo by mě, jak přesně to myslíte, že se společná Evropa musí měnit? Tvrdíte, že je třeba posílit konkurenceschopnost, bezpečnost, energetickou odolnost. Nemyslíte ale, že právě v tom ale EU dost selhává a je čím dál slabší?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Komunistický lampasák, který se nechal vyškolit na špijóna, pochopitelně nemá po přeběhnutí zábrany podepsat novým pánům cokoliv. , Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusefuki , 07.02.2025 12:34:02
Kdoví co na něj všechno mají. Náckové také po skončení 2.WW pilně sloužili vítězi.

|  16 |  0

Další články z rubriky

Naprostý cynismus. Co v debatě o sjezdu sudetských Němců nezaznělo

11:15 Naprostý cynismus. Co v debatě o sjezdu sudetských Němců nezaznělo

Brněnský sjezd Sudetoněmeckého landsmannschaftu jako politická provokace, nebo přirozené vyústění ev…