„Hitler s demencí.“ Biden se rozjel proti Trumpovi. Otočilo se to na něj

Spustit čtení článku
Tato funkce je povolena jen předplatitelům typu Lepší čtení a vyšší.
07.01.2024 22:00 | Zprávy

Jen krátce poté, co média hovořila o snaze týmu amerického prezidenta Joea Bidena odtáhnout příznivce Donaldu Trumpovi prostřednictvím jeho přirovnávání k nacistickému vůdci Adolfu Hitlerovi, což mělo za cíl zároveň odpoutat pozornost od přešlapů současného 81letého prezidenta, se tato strategie proměnila ve dvousečnou zbraň. Sociální sítě totiž zaplavily fotografie srovnávající s Hitlerem nikoliv Trumpa, ale současného prezidenta Bidena. Koluje již také jeho nová přezdívka – „dementní Hitler“.

„Hitler s demencí.“ Biden se rozjel proti Trumpovi. Otočilo se to na něj
Foto: Repro Youtube
Popisek: Prezident USA Joe Biden s poznámkami v ruce

Jméno nacistického vůdce se hojně rozšířilo nejen ze strany republikánských příznivců. Jako první se s ním vytasili demokraté. Právě ti srovnávali s Hitlerem amerického exprezidenta Donalda Trumpa, jenž před nedávnem prohlásil, že migranti, kteří přicházejí do USA, „otravují krev“ USA, což bylo dáváno do souvislosti s výroky Hitlera o „árijské krvi“ a jeho snahou o dehumanizování židů. „Nemám ponětí, co Hitler řekl, kromě toho, co jsem viděl ve zprávách. A to je úplně něco jiného, než co říkám,“ odmítl však podle AP Trump, že by se chtěl jakkoli svými výroky přiblížit vůdci nacistického Německa.

Srovnání Trumpa s německými nacisty však posléze využil i americký prezident Joe Biden a při zahájení své prezidentské kampaně v pátek svého hlavního rivala obvinil z používání „nacistického jazyka“. „Mluví o tom, že krev Američanů je otrávená, a opakuje přesně stejný jazyk, jaký se používal v nacistickém Německu,“ vypálil Biden při startu své kampaně pro znovuzvolení.

„Kampaň Donalda Trumpa je posedlá minulostí, nikoli budoucností. Je ochoten obětovat naši demokracii, aby se dostal k moci,“ pokračoval pak podle agentury AFP a listu Le Monde.

Tento článek je staršího data a je dostupný pouze pro předplatitele. Předplatné můžete vyzkoušet zdarma, nebo zakoupit, zde:

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

válka na Ukrajině

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Stručné informace týkající se tohoto konfliktu aktualizované ČTK několikrát do hodiny naleznete na této stránce. Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radek Kotas

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

Mír na Ukrajině

Paní Konečná, dobrý den. Jednak gratuluji ke zvolení. Vy opakovaně tvrdíte, že EU má nástroje, jak ukončit válku na Ukrajině. Zajímá mě jaké? Podle mě EU nezmůže nic. A ještě co si myslíte o podmínkách, které si klade Rusko, aby válku ukončilo? Chce nejen část území Ukrajiny, ale požaduje i to, aby ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Jinde na netu:Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Uživateli nejlépe hodnocený komentář

Americké démonkraty a německé nacisty skutečně něco zásadního spojuje, Uživatel se přihlásil ke kodexu Dobré Diskusebosstanaka , 08.01.2024 12:01:38
a tím je rasová politika, která je u obou skupin naprosto prioritní - démonkraté v USA cílevědomě, usilovně a křečovitě usilují o přeměnu demografického složení USA - nechat otevřené jižní hranice s Mexikem pro příliv miliónů vetřelců je pro ně dokonce důležitější než vedení války proti Rusku na Ukrajině. Jejich evropští soukmenovci se chovají stejně - i pro ně je rasová otázka prioritou, jak dokazují otevřenými hranicemi pro příliv vetřelců z Afriky a Blízkého východu, kteří už četná místa v Západní Evropě proměnili k nepoznání.

|  5 |  0

Další články z rubriky

Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

13:00 Pochybujete o ruském útoku na depo? Jsme Češi, věříme českým institucím, poučil Foltýn

Moderátor Tony Hlavík z Novinky.cz a vládní koordinátor strategické komunikace Otakar Foltýn se v po…