„Jak informovala ČT, zhruba každá pátá firma v ČR plánuje na přelomu roku propouštět. Vyplývá to z vyjádření Hospodářské komory, Svazu průmyslu i Asociace malých a středních podniků. Hlavním důvodem jsou drahé energie. Potíže mají hlavě energeticky náročná odvětví jako pekárny, sklárny nebo hutě. Propouštět se už ale začalo i v jiných oborech,“ uvedl na Facebooku Okamura.
Podle něj zaznamenáváme v Česku nejvyšší zdražování elektřiny v celé Evropské unii.
Okamura následně upozornil, že od ledna skončí fixace cen energií dvěma třetinám velkých firem. Tyto firmy prý podle viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara doufají, že se podaří najít řešení do konce letošního roku. „Pokud se řešení najít nepodaří, tak by podle Špicara mohlo na začátku příštího roku začít masivní propouštění v mnohem větším množství sektorů a u mnohem většího množství zaměstnavatelů,“ varuje Okamura.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL
+
ParlamentníListy.cz
box PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
box PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku
Centrum pravidel a procesů ParlamentníListy.cz
reklama
JUDr. Alena Schillerová, Ph.D. byl položen dotaz
Jaká je ta vaše taktika, jak zabránit úpadku průmyslu?
A myslíte, že je reálné zabránit tomu, co předvádí EU? Podle mě si dělá stejně co chce, bez ohledu na to, co chce většina občanů EU, protože rozhodují hlavně ti nikým nevolení.
Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.
Další články z rubriky
18:16 Rozumkův scénář: Až padne Putin, Česko může být cílová země migrantů
Migrační pakt začal platit a Evropa řeší, zda jí přinese větší kontrolu, nebo další spory. V pořadu …
- 16:43 Kupka se pochlubil AI vizí Česka a dostal tvrdou „facku“ od voliče
- 15:15 Bodl dívku nožem do krku. Británií otřásl další pokus o vraždu za bílého dne
- 20:00 Váš život zdraží. Zmizí známé produkty. EU zavádí velkou obalovou revoluci
- 13:56 ODS je v tranzici, baví se Holec. Skončí jedna velká lež
- 10:22 Víc peněz a kariérní postup. Zelenskyj láká další muže do armády



