„I díky hlasům SPD se podařilo zvýšit důchody," připomíná Okamura

10.08.2021 17:04 | Ze sítí

Předseda hnutí SPD zveřejnil na svém Youtube kanále své pravidelné video s posledními aktualitami. Informoval o rekordním schodku našeho rozpočtu, kdy vláda podle něj nepostupuje v rámci výdajů státního rozpočtu s péčí řádného hospodáře a neprovádí potřebné škrty. Pokud bude SPD součástí nové vládní koalice, Okamura slíbil zásadní změny ve struktuře a výdajích státního rozpočtu

„I díky hlasům SPD se podařilo zvýšit důchody," připomíná Okamura
Foto: Repro Youtube
Popisek: Předseda SPD, Tomio Okamura

„Vláda hnutí ANO a ČSSD dosáhla nejhoršího schodku státního rozpočtu v novodobé historii, a to ve výši 296 miliard korun. Jenom oproti loňskému roku je to propad o dalších 34 miliard korun,“ uvedl Okamura.
Vláda podle něj nepostupuje v rámci výdajů státního rozpočtu s péčí řádného hospodáře a neprovádí potřebné škrty zbytných výdajů, na které hnutí SPD trvale upozorňuje. Podle Okamury je v první řade potřeba snížit provozní náklady ministerstev a dalších ústředních orgánů státní správy, kde vzrostla byrokracie.  
 

Tomio Okamura

  • SPD
  • Předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD)
  • poslanec
 
„Státní rozpočet je potřeba podrobit rekonstrukci, například v oblastech plateb solárním baronům, předražených armádních nákupů, platbám politickým neziskovkám a zásadně omezit výplaty dávek v hmotné nouzi tzv. nepřizpůsobivým,“ pokračoval Okamura.
 
Předseda SPD následně slíbit, že pokud bude hnutí SPD po říjnových volbách součástí vládní koalice, prosadí v tomto duchu i zásadní změny ve struktuře a výdajích státního rozpočtu. 
 

Anketa

Kdo zatím předvedl nejlepší volební kampaň?

41%
48%
2%
0%
hlasovalo: 7092 lidí
I přesto, že je SPD v opozice, podařilo se ji v tomto volebním období podat 52 zákonů a 130 pozměňovacích návrhů k zákonům a řadu zákonů se podařilo i prosadit.
 
„Předminulý týden se i díky hlasům SPD podařilo zvýšit důchody na rok 2022 a schválit novelu zákona o důchodovém pojištění, která kromě zákonné valorizace zvyšuje důchody navíc o 300 korun. Poslanci SPD navíc podpořili návrh, aby lidé po odpracování 20 let nepřetržitě ve složkách integrovaného záchranného systému, měli možnost odejít do důchodu až o pět let dříve. Proti zvýšení důchodů hlasovali poslanci Pirátů, ODS, STAN a TOP09. Přičemž ODS a STAN chtějí nyní v Senátu, kde mají nejpočetnější kluby tuto novelu zákona změnit. Pokud se tak stane, potom se vrátí tento zákon v září zpět do Sněmovny a poslanci SPD budou opět hlasovat pro verzi schválenou Sněmovnou,“ informuje Okamura. 
 
Na tomto hlasování je podle něj vidět, co čeká invalidní, starobní důchodce a ty, co mají vdovské a sirotčí důchody, pakliže by ve volbách uspěla koalice SPOLU a koalice Pirátů a STAN, kteří chtějí zamrazit důchody. 
 
Sněmovna má ve svém volebním období před sebou svou závěrečnou zářijovou schůzi a k projednání má více než 550 bodů. „Je jasné, že z nich bude projednáno a schváleno pouze minimum. Je to zejména v důsledku skutečnosti, že ve Sněmovně je v současné době 9 poslaneckých klubů, přičemž každý z nich si může podle jednacího řádu vzít každý den jednání přestávku ve výši dvou hodin a zároveň vzrostl počet osob s přednostním právem na 36, kteří mohou v podstatě kdykoliv vystupovat a řečnit bez omezení doby na vystoupení,“ říká Okamura. 
 
 
Z tohoto pohledu je prý možné toto volební období považovat podle počtu schválených zákonů a neprojednaných návrhů zákonů za nejhorší v novodobých dějinách. 
 
„My jsme předložili velké množství zákonů a všechny byly v souladu s naším programem, který jsme v posledních volbách v roce 2017 slíbili. Některé zákony se nám podařilo i schválit,“ uvedl předseda SPD a některé následně vyjmenoval. Jde například o paušální daň pro živnostníky, zrušení daně z nabytí nemovitosti, zvýšení přídavku na děti o 6 ročně pro pracující rodiče či zpřísnění sankcí za týrání zvířat. 
 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Barbora Richterová

Ing. Miloš Zeman byl položen dotaz

420 milionů - na co?

Dobrý den, na co potřebujete takový rozpočet, když už téměř ani necestujete, navíc je tu krize? Nezasloužili by si peníze spíš lidi než pár vyvolených?Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

22:22 Bez solárů nové budovy nebudou. Další plán EU proti Putinovi. Opět šlo přes TOP 09

Evropská komise dnes představila plán zvaný REPowerEU, který je reakcí na těžkosti a narušení globál…