„I na náves je jich málo.“ Kalousek po „lemplech“ znovu nastoupil na protestující Čechy. Spustil lavinu

26.11.2022 20:05 | Ze sítí

Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) se posmívá lidem, kteří se dnes odpoledne sešli na Letné v Praze, aby protestovali proti vládě premiéra Petra Fialy a Spojeným státům. Rýpl si, že počet demonstrantů zde byl tak malý, že by jim i náves byla velká. A další se k němu přidali.

„I na náves je jich málo.“ Kalousek po „lemplech“ znovu nastoupil na protestující Čechy. Spustil lavinu
Foto: Repro ČT24
Popisek: Exposlanec Miroslav Kalousek (TOP09)

V sobotu odpoledne se uskutečnil protest na pražské Letné, kde demonstrovalo proti vládě Petra Fialy a Spojeným státům americkým jen několik stovek lidí. Demonstrující požadovali nízké ceny energií a potravin nebo například snížení inflace. Událost organizoval spolek Národní rada obnovy.

„Jsme tady proto, abychom udělili vysvědčení Petru Fialovi a jeho vládě na konkrétních věcech,“ řekl jeden z řečníků, Vladimír Štěpán. Společně s dalšími řečníky na demonstraci předložil požadavky na vládu. Demonstranti skandovali například „demisi“, „zloději“ nebo „hanba“. Přinesli si s sebou české vlajky, symboly Moravy i transparenty mimo jiné s nápisy „Základny USA do USA a bude mír“, „Stop vládě“ nebo „Fialo, to stačí, jste váleční štváči“.

Že se na pražské Letenské pláni sešlo tak málo protestujících, na svém twitterovém účtu okomentoval bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. „Dobrá. Proč se ale scházejí na Letné? I na náves je jich málo,“ podotkl posměšně směrem k účastníkům akce spolku Národní rada obnovy. Není to tak dávno, kdy Kalousek na Twitteru také hodnotil situaci v zemi. Ve srovnání třeba s Ukrajinou si podle jeho slov žijeme jako prasata v žitě. Mimo jiné i v souvislosti s protivládními demonstracemi pak mluvil o „lemplech“, kteří si za svou bídnou životní situaci mohou sami.

 

 

V diskusi pod jeho tweetem pak v jeho notě pokračoval komunista Jiří Dolejš, který podal vysvětlení. „Aby mohl Pepa Nos říkat, že zpíval na Letné,“ zmínil českého písničkáře.

 

 

Komentátor Petr Honzejk si prostřednictvím objasnění demonstrace na Letné zase rýpl do Andreje Babiše: „Přece aby to mohl holdingový server dát na otvírák!“ napsal ve své reakci.

 

 

„Na co ztrácet čas s budováním nějakého hnutí a postupným nabalováním lidí, když je můžete rovnou svolat na Letnou, ne?“ podotkl k tomu proevropský aktivista Tomasz Peczynski.

 

Další diskutérka akci označila za marnou snahu strhnout davy, jako se to podařilo Milionu chvilek. „Oni mají stále ambici být jako Milion chvilek. Co jim k tomu chybí, to jim nikdy nedojde,“ uvedla.

 

 

„To je vyloženě akce na podporu Bureše na prezidenta. Tolik pozornosti tomu asi věnuje jen jeho idnes,“ soudí jiný komentující.

 

 

Organizátoři akce o sobě na svém webu tvrdí, že netvoří projekt, který by měl politické ambice. „Chceme být alternativou ke krokům či nekrokům vlády, která nedokázala ČR vyvést z energetické, ekologické a ekonomické krize. Záleží nám na nápravě současné situace,“ uvedli.

Na shromáždění vyzvali účastníky, aby psali poslancům, svým zaměstnavatelům nebo místním odborovým organizacím a vytvořili na ně tlak na řešení situace. Pokud se jim nepodaří své požadavky prosadit, bude podle organizátora Jiřího Havla čas na občanskou neposlušnost a například generální stávku.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

Ing. Libor Turek, Ph.D. byl položen dotaz

Export a import

Dělám v logistice. Denně k nám chodí vagóny zboží ze zahraničí, ale od nás jich vyvážímě minimum a situce se stále zhoršuje. Děláte v této problematice něco? Jak se snažíte podporovat náš export? A je import v takové míře nezbytný? Proč?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vysmátý Babiš pil becherovku. Večeře, u níž nebyly kamery

18:47 Vysmátý Babiš pil becherovku. Večeře, u níž nebyly kamery

Andrej Babiš si začal užívat svůj „politický detox“. A podle slov internetové glosátorky, kterou na …