„Já bych na jeho místě nevytáhl paty z domu“. Novináři našli Hlubučka, radost z toho neměl

24.09.2022 11:43 | Zprávy

V Česku pokračuje druhý den komunálních voleb. Reportéři ze Seznam Zprávy se v pátek vydali do pražských Lysolají, kde působil Petr Hlubuček (tehdy STAN), obviněný v kauze Dozimetr, dvanáct let jako starosta. Dotazovali se tamních obyvatel, jaké bylo jeho starostování a zda by ho znovu volili, pokud by funkci starosty měl možnost opět obhajovat. Doma zastihli i samotného Hlubučka, kterého se tázali, zda bude volit. Přišla zajímavá odpověď.

„Já bych na jeho místě nevytáhl paty z domu“. Novináři našli Hlubučka, radost z toho neměl
Foto: Hans Štembera
Popisek: Petr Hlubuček(STAN)

V den zahájení letošních podzimních voleb zastihli reportéři Hlubučka u něj doma v Lysolajích. Jak popisuji, po zazvonění vyšel na terasu, na žádost o rozhovor a dotaz, zda půjde odpoledne či zítra k volbám, se ale jen hořce usmál a řekl: „Vy mě zlobíte.“ A odešel zpět do domu.

Pokud by nebylo korupční kauzy Dozimetr, zřejmě by byl Hlubuček tento víkend favoritem voleb a aspirantem na obhajobu funkce starosty městské části Praha-Lysolaje. Místní prozradili, jak se na celou kauzu dívají.

  • Původní zdroj ZDE

„Polovina lidí ho za to tady kritizuje, půlka to neřeší. Kdyby kandidoval, myslím, že 10 % lidí by mu to klidně hodilo. Nebyl špatný starosta, vybudoval se tu krásný sportovní areál a nové hřiště na fotbal. Co byl ale pro mě jeho pomník, to je oblast Doliny. To bývala oáza klidu, dneska tam policisté vyšetřují prodej pozemků,“ popsal vůči Hlubučkovi atmosféru v obci 80letý Antonín Zapletal.

K volbám v pátek odpoledne dorazili i manželé Trnkovi. I oni zmínili, že se za Hlubučka v Lysolajích dokončila řada projektů. „On se tu hodně staral, spoustu nového se postavilo. Opravil nám silnici, snažil se, nedá se to srovnat s tím, co tu předváděli jiní starostové nebo bolševici ještě předtím. Kauza nás překvapila, byl to pro nás šok, že se takhle zachoval,“ dodává pan Trnka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Nelegální migrace

Myslím, že proti jsou snad všichni, ale nikdo si nedokáže poradit s tím, jak ji zastavit. Jaké je vaše řešení? Linda

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

O krok blíž k totalitě. EU uvalila sankce na švýcarského plukovníka

16:40 O krok blíž k totalitě. EU uvalila sankce na švýcarského plukovníka

Evropská unie v pondělí sankcionovala dvanáct osob kvůli údajným „destabilizačním proruským aktivitá…