Jaromír Štětina: V Evropě je znovu nastolován komunismus. Ukrajinci to pochopili a povstali. Kryptokomunisti všech mastí to pochopili také, a proto podporují Putina

18. 2. 2015 15:45

Dnes oznámený ústup ukrajinských vojáků ze strategického města Debalceve, které bylo obklíčeno vojsky proruských separatistů, přivítal představitel Pražského Majdanu Tomáš Peszyński na svém facebookovém profilu. Tento jeho status sdílel na svém profilu také europoslanec Jaromír Štětina (TOP 09).

 Jaromír Štětina: V Evropě je znovu nastolován komunismus. Ukrajinci to pochopili a povstali. Kryptokomunisti všech mastí to pochopili také, a proto podporují Putina
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jaromír Štětina

V úvodu Peszyński ujišťuje, že se “nezbláznil” a toto zdánlivě nesmyslné tvrzení se snaží podpořit hned pěti argumenty. Za prvé ukrajinské velení podle něj konečně ukázalo, že se dovedlo poučit z bitvy v Ilovajském kotli a o doněcké letiště a nenechalo své vojáky zničit do posledního. “Konečně začínají uvažovat takticky. Přemýšlet ne ve stylu 'neustoupíme ani o metr', ale ve stylu, jak zvítězit,” domnívá se Peszyński.

Za druhé poukázal na slova ruského prezidenta Putina, který řekl, že Ukrajinci jsou obklíčeni a že když složí zbraně, separatisti je možná pustí domů. “Ale Ukrajinci se nevzdali a separatistů se neptají, stahují se se svými zbraněmi. Hrdě!” píše Peszyński.

Ukrajinský ústup ukazuje, že Putin je lhář

Za třetí ukrajinský ústup prý jasně ukazuje, že Putin je lhář a že se Ukrajince nepodařilo v Debalcevu obklíčit a žádný debalcevský kotel neexistuje.

Za čtvrté podle Peszyńskiho byly zachráněny životy tisíců zkušených a statečných vojáků.

A za páté, až dostanou západní zbraně vojáci, kteří mají zkušenosti z těžkých bojů v Debalceve, tak podle Peszyńskiho “nakopají Rusům zadky!” Aktivista se domnívá, že Debalceve je ukrajinský Dunkerque. “Nezapomeňte, že u Dunkerque Britové naposled prohráli, zachránili své vojáky. Pak už vyhrávali,” uvedl.

Jaromír Štětina pak na svém Facebooku sdílel článek serveru Novinky.cz, který upozorňuje, že při své návštěvě Budapešti ruský prezident Vladimir Putin položil květiny u památníku sovětských vojáků, kteří padli při osvobozování Maďarska v roce 1945. Server upozornil, že na témže hřbitově opodál stojí památník sovětským vojákům, kteří padli při potlačování maďarského protikomunistického povstání v roce 1956. A že na tomto památníku je text, který je v rozporu s maďarskou ústavou a který zní: “Na památku hrdinných sovětských vojáků, kteří padli při potlačování kontrarevoluce v roce 1956. Z věčné vděčnosti, pracovníci závodu Rudý říjen.“

Nápis ruská strana při opravě památníku nezměnila, přestože ji o to maďarská strana žádala. Štětina k tomuto článku poznamenal, že vše, co se dnes v Evropě odehrává, je postupné znovu nastolení komunismu. “Jen lstivě pod jinými názvy. Ukrajinci to pochopili a povstali. Komunisti a kryptokomunisti všech mastí to pochopili také, a proto podporují Putina,” domnívá se Štětina.

Celý text příspěvku Tomáše Peszyńského na jeho facebookovém profilu, který sdílel Jaromír Štětina:

Dobrá zpráva!

Ukrajinci se stahují z Debalceva.

Ano, nezbláznil jsem se, je to dobrá zpráva.

1. Ukrajinské velení konečně ukázalo, že se dovedlo poučit z bitvy v Ilovajském kotli a i doněcké letiště a nenechalo své vojáky zničit do posledního. Konečně začínají uvažovat takticky. Přemýšlet ne ve stylu "neustoupíme ani o metr", ale ve stylu, jak zvítězit.

2. Putin řekl, že Ukrajinci jsou obklíčení a že když složí zbraně, separatisti je možná pustí domů. Ale Ukrajinci se nevzdali a separatistů se neptají, stahují se se svými zbraněmi. Hrdě!

3. Ukrajinský ústup jasně ukazuje, že Putin je lhář a že se Ukrajince nepodařilo v Debalcevu obklíčit a žádný debalcevský kotel neexistuje.

4. Životy tisíců zkušených a statečných vojáků byly zachráněny!

5. Vojáci, kteří mají zkušenosti z těžkých bojů v Debalceve, až dostanou západní zbraně, nakopají Rusům zadky! To mrtví kyborgové z Doněcku udělat už nemůžou.. Tohle je ukrajinský Dunkerque! Nezapomeňte, že u Dunkerque Britové naposled prohráli... Zachránili své vojáky. Pak už vyhrávali.

Celý text příspěvku Jaromíra Štětiny na jeho facebookovém profilu:

Přátelé, všechno, co se dnes v Evropě odehrává, je postupné znovunastolení komunismu. Jen lstivě pod jinými názvy. Ukrajinci to pochopili a povstali. Komunisti a kryptokomunisti všech mastí to pochopili také, a proto podporují Putina.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vam

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

17:25 Šokující příběhy z uranových dolů na Jáchymovsku. Tajná dohoda se SSSR z roku 1945. Hrozil mezinárodní skandál. Historik ohromil publikum

REPORTÁŽ Před třiceti lety zanikla StB a stále je co objevovat, zejména hrůzy. „Už za svou touhu po …