„Je to hanba, že komunisti stále sedí v parlamentu.“ Bouře ze Sněmovny se přesunula do ČT

25.05.2017 22:52

Vicepremiér Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL) se zúčastní sudetoněmeckého sjezdu. Půjde o nejvýše postaveného českého politika, který na akci dorazí. Chce tak přispět ke smíření mezi Čechy a sudetskými Němci. Loni už se sjezdu zúčastnil ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL), jenž byl hostem i dnešních Událostí, komentářů ČT24. Proti němu usedl komunistický poslanec Alexander Černý.

„Je to hanba, že komunisti stále sedí v parlamentu.“ Bouře ze Sněmovny se přesunula do ČT
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pavel Bělobrádek

„V tuto dobu, v atmosféře, kdy si budeme připomínat výročí heydrichiády, tak v tuto dobu dělat takováto politická gesta... Je to velmi nešťastné načasování, neboť to vychází téměř identicky na tu dobu, kdy se to stalo,“ kritizoval Černý. „Očekával bych, že podobné kroky bude dělat druhá strana,“ míní.

„Jsem naopak přesvědčený, že to je správný krok. Německo dokázalo udělat obrovský přerod své společnosti. To etnikum bývalých československých Němců nelze házet do jednoho pytle,“ oponoval Herman.

„Zlepšovat vztahy s Německem je vždycky dobře. Je bezesporu ale také pravda, že ony vzpomínky na to, co bylo, se tam objevují. Ten častý argument, že údajně ten majetkový problém se již neobjevuje, tak bych podotkl, že ty stanovy zaregistrovány nebyly a vyřešeno to ještě není,“ zareagoval pak Černý.

Jak uvedl Herman, Bělobrádek tam jede jako člen vlády. „Nelze říct, že to je vzkaz. Ale s vědomím vlády tam jede,“ podotkl Herman a uvedl, že na sjezd jede také. „Síla naší delegace roste. Ještě můžou vzít s sebou premiéra a mohou stokrát opakovat, že tím nechtějí nic deklarovat,“ řekl ironicky Černý.

Závěrem se pak oba muži ještě vyjádřili ke dnešní roztržce v Poslanecké sněmovně, kdy se Herman obul do KSČM. „Je to hanba české politiky, že komunisté stále sedí v parlamentu,“ řekl ve sněmovně. A za svými slovy si stojí. „Hovořím v duchu zákona o zločinnosti této ideologie. Komunisté mají na svědomí tisíce životů. To jsou tvrdá data a na to nesmíme zapomínat,“ sdělil Herman.

„Je to pochopitelně jeho pohled. Jsem rád, že Česká televize tento pohled úplně nesdílí, protože jinak bych tady neseděl. Legitimita naše je dána především tím, že stovky tisíc voličů nám důvěřují, jinak by nás nevolily,“ uvedl v reakci Černý. „Jsme strana, která si zaslouží své trvalé místo v českém politickém systému,“ řekl rázně Černý. 

„Ano, lidé je stále volí. Pokládám to za smutné. Ale my, demokraticky smýšlející lidé, se musíme snažit o to, aby jejich vliv byl co nejmenší,“ sdělil Herman a poukázal na radikální komunistku Martu Semelovou. „Nejsme všichni stejní, podobně jako lidovci nejsou všichni stejní,“ oponoval Černý.

„Představitelé komunistů zastávají kontinuitu i s rokem 1948, ale samozřejmě ne všichni jsou stejní. Nemám nic proti konkrétním lidem, ale proti ideologii, jež je zločinná,“ uzavřel Herman.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: vef

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

14:23 VIDEO Ruský agente, rozkryj se! Český herec si udělal „p*del“ z BIS. A co se mu nestalo...

BIS nedávno ve Sněmovně oznámila, že rozbila a rozkryla síť ruských agentů FSB. Plukovník Koudelka o…