„Je to sviňárna!“ Chce Xaver válku s ČT? Vydal VIDEO, ve kterém notně přitvrdil

04.03.2020 19:24

Luboš Xaver Veselý, kandidát do Rady ČT, kritizuje údajný střet zájmů generálního ředitele ČT Petra Dvořáka. „Já si totiž myslím, že je to střet zájmů jako bejk, já si myslím, že je to svi*árna,“ prohlásil Veselý v pořadu Xaver Live. Jde prý o tak velký střet zájmů, že by se nevešel ani do prostoru od Aše až po Vladivostok.

„Je to sviňárna!“ Chce Xaver válku s ČT? Vydal VIDEO, ve kterém notně přitvrdil
Foto: Repro XTV
Popisek: Moderátor XTV a ČRo Luboš Xaver Veselý

Xaver Veselý podle svých vlastních slov uznává, že ve střetu zájmů je kdekdo. Často se mluví o premiérovi Andreji Babišovi (ANO), někteří lidé tvrdí, že ve střetu zájmů je i on sám, když na jedné straně hojně kritizuje veřejnoprávní média, ale na straně druhé spolupracuje s veřejnoprávním Českým rozhlasem, ale když už se o střetu zájmů mluví, mělo by se podle moderátora všem měřit stejným metrem. I generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi.

Anketa

Jste spokojeni s výsledky parlamentních voleb na Slovensku?

13%
21%
hlasovalo: 6015 lidí

Dvořák je kvůli své manželce údajně v tak velkém střetu zájmů, že by se nevešel „od Aše až po Vladivostok“, zahleděl se až k asijské části Ruska Veselý.

Měl na mysli Leica Gallery, kterou provozuje manželka Petra Dvořáka, a Česká televize čas od času věnuje pozornost tomu, co se v této galerii děje. Xaver Veselý to s odvoláním na Kodex České televize označil za zcela nepřijatelné a zdůrazňoval, že právě ředitel ČT by měl tento kodex dodržovat nejpečlivěji, a pokud tak nečiní, naplňuje přísloví, že ryba smrdí od hlavy. „Pan ředitel by nám všem hříšníkům, kteří si pak chodíme pro ty anticeny, měl jít příkladem,“ pravil Veselý s odkazem na anticenu kyselý citron, kterou dostal za podbízivý styl moderování v Českém rozhlase. Za vůči politikům podbízivé označila jeho moderování porota českého filmového a televizního svazu FITES.

Poté zopakoval, že to je „střet zájmů jako bejk a skrytá reklama pro galerii jeho manželky“. „Divím se, že už dávno nikdo po této věci neskočil,“ poznamenal Xaver. „Já si myslím, že je to sviňárna až na půdu, že by to být nemělo, a divím se, že pořad Newsroom ČT o tom ještě nenatočil žádný pořad,“ pokračoval.

Má dojem, že kritičtí novináři, strážci demokracie a spravedlnosti, jak je sám nazval, mají zasáhnout. Zvlášť když každý koncesionář platí ČT 135 korun každý měsíc. I díky těmto penězům si 16 manažerů ČT mohlo za loňský rok mezi sebe rozdělit částku 46,5 milionu korun, což se Xaverovi jeví jako příliš mnoho. Zdá se mu, že někteří lidé si touto cestou dělají z ČT dojnou krávu, což se mu nelíbí.

„Jak známo, Česká televize má obrovskou moc a nebojí se ji využít. Neříkám zneužít, aby bylo jasno. Je to nedobytná pevnost, kde se o věcech nemluví, kde se začerňují smlouvy a vytahují se jen některé věci,“ nešetřil veřejnoprávní televizi.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: mp

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zadlužení a chudí blbečci. Posr*ný životy. Nižší IQ... U TOPkaře Koláře se drsně nadávalo voličům SPD

22:27 Zadlužení a chudí blbečci. Posr*ný životy. Nižší IQ... U TOPkaře Koláře se drsně nadávalo voličům SPD

Hnutí SPD dnes znovu zablokovalo Sněmovnu kvůli bodu ke korespondenční volbě. „Příšerně se bojí a bo…