„Jen si běžte!“ Poprask na Radě bezpečnosti OSN. Michel tepal Moskvu a ruský velvyslanec odkráčel

07.06.2022 23:01

Ruský velvyslanec při OSN Vasilij Něbenzja v pondělí večer odešel z jednání Rady bezpečnosti poté, co předseda Evropské rady Charles Michel vystoupil s kritickým projevem, v němž prohlásil, že ruská invaze na Ukrajinu podnítila celosvětovou potravinovou krizi. Informují o tom Novinky.cz.

„Jen si běžte!“ Poprask na Radě bezpečnosti OSN. Michel tepal Moskvu a ruský velvyslanec odkráčel
Foto: Wikipedia
Popisek: Rada bezpečnosti OSN

Michel ve svém projevu nařknul režim Vladimira Putina, že využívá dodávky potravin jako „skrytou raketu“ proti rozvojovým zemím. „Za tuto potravinovou krizi je odpovědné výhradně Rusko,“ řekl Michel, že „Rusko krade Ukrajincům obilí a snaží se z krize obvinit všechny okolo“.

Tato Michelova slova byla pro ruského velvyslance nepřijatelná – Něbenzja se během Michelova projevu zvedl a z místnosti odešel.

„Jen si jděte, možná je pro vás lepší pravdu neslyšet, pane velvyslanče,“ vyprovodil předseda Evropské rady Michel slovně Něbenzju ze zasedání.

Něbenzja poté agentuře Reuters jako důvod svého odchodu z jednání Rady bezpečnosti řekl, že nemohl zůstat a poslouchat „lži, které sem Charles Michel přišel šířit“. 

reklama

autor: nab

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Radek Koten byl položen dotaz

interpelace

Když vláda nereaguje na vaše interpelace, jaké jsou vaše další možnosti získat odpovědi, pokud nějaké jsou? Myslel jsem, že odpovědět do 30 dnů vláda, respektive tázaný musí ze zákona.A druhá věc, jak víte, že čísla,co vám možná premiér někdy dodá, budou pravdivá?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hodili to slepicím. Zpestření Vánoc z Polska dopadlo zle

9:46 Hodili to slepicím. Zpestření Vánoc z Polska dopadlo zle

Chtěli zpestření Vánoc formou levného cukroví z Polska, ale nakonec to hodili slepicím. Tak dopadli …