„Jsou zpěnění vzteky, není to skvělé?“ znalec islámu se rozepsal k trestu kamenování pro homosexuály v Bruneji

03.04.2019 17:24

Brunej, malý sultanát a ropný stát na ostrově Borno v jihovýchodní Asii, zavádí islámské právo šaría včetně drakonického trestu smrti kamenováním pro homosexuály. Za krádež pak nově uděluje tamní právo například trest useknutí ruky. Politici a osobnosti západního světa kvůli tomu vyzývají k bojkotu Bruneje coby atraktivní turistické destinace. Jak informuje web Daily Caller, americký islámský učenec Daniel Hagigatjou jde ale zcela odlišnou cestou.

„Jsou zpěnění vzteky, není to skvělé?“ znalec islámu se rozepsal k trestu kamenování pro homosexuály v Bruneji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Pochod hrdosti gayů a leseb Prague Pride. Účastnili se i zástupci velvyslanectví USA nebo primátorka Adriana Krnáčová

Odborník na islámské právo a věrouku, absolvent Harvardu, Hagigatjou, který je podle serveru Daily Caller často citován v médiích jako CNN, The Atlantic nebo The Washington Post, totiž sultána Bruneje za zavedení krutého trestu kamenování pro homosexuály totiž veřejně pochválil.

Anketa

Dokdy bude trvat Evropská unie?

hlasovalo: 7503 lidí

V neděli podle serveru Hagigatjou publikoval na sociálních sítích článek, ve kterém vyjádřil brunejskému sultánovi za zavedení trestu smrti kamenováním pro homosexuály podporu a zároveň vyzval ostatní muslimské země, aby Brunej v této věci následovaly.

„Jestli jste měli náročný týden, nebo se cítíte pod psa, mám pro vás novinku, která vás rozveselí. Islámský stát Brunej zavádí hudúd, aby zatočil se smilníky a sodomity,“ napsal Hagigatjou na své webové stránce MuslimSceptic. Hudúd přitom v Islámu představuje výraz pro trest za zločin proti božímu právu, například tedy proti zakázané formě sexuálního styku či pití alkoholu.

Fotogalerie: - Pochod Prague Pride 2017

Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...
Duhový průvod Prahou v rámci festivalu Prague Prid...

„Šaría ochraňuje všechny naše práva, individuální i skupinová. Pokud je fanouškům rektálního sexuálního styku dovoleno propagovat svou pohlaví ohýbající degeneraci otevřeně, tak to škodí nám všem,“ uvedl.

Hagigatjou si také podle serveru Daily Caller utahoval z politiků a celebrit navrhujících bojkot brunejských hotelů a podniků. Hagigatjou navrhuje, aby muslimové na tento bojkot reagovali tím, že budou pro své cesty upřednostňovat právě Brunej. Také podle serveru Daily Caller navrhl, aby muslimové ze západních zemí navštívili Brunej, aby se stali svědky provedení veřejného trestu zmrskání, které je podle jeho názoru tím správným způsobem zavedení práva šaría.

„Myslím si, že by muslimové měli reagovat na jakýkoliv bojkot tak, že udělají z Bruneje svou příští dovolenkovou destinaci,“ napsal Hagigatjou. „Mimochodem, je to tak hloupé, že západní politici a celebrity nemohou snést skutečnost, že muslimská země zavádí právo šaría,“ doplnil. „Jsou zpěnění vzteky, není to skvělé?“ dodal.

Jak uvádí Daily Calller, Hagigatjouova veřejně vyjádřená podpora trestu kamenování v Bruneji je v rozporu s jeho minulými vyjádřeními, když se zástupců LGBTQ komunity zastával v souvislosti s teroristickým útokem v gay klubu v Istanbulu.

Hagigatjou je zakladatelem institutu Alasna, který poskytuje kurzy islámské apologetiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Jonáš Kříž

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

22:04 Letná: Vyfoť se se svým politikem. Byla tam celá opozice. A Drahoš pěl hymnu na VIDEO

Na demonstraci Milionu chvilek na Letenské pláni se v sobotu znovu sešlo asi dvě stě tisíc lidí. Po …