„Jste pra*e!“ Agresivní televizní duel starosty Koláře a Filipa vygradoval. A přimotal se k tomu i Kalousek

15.05.2020 17:30

V diskusním pořadu na CNN Prima News se včera vyhrožovalo žalobou. Komunistický předseda Vojtěch Filip označil předky Ondřeje Koláře (TOP 09) za nacisty, Starosta Prahy 6 Kolář označil Filipa za prase a vyhrožoval, že na něj podá trestní oznámení. Důvodem byl Koněv. Ke kauze se již stihl vyjádřit i Miroslav Kalousek (TOP 09). „Máte-li jen trochu úcty k instituci, které často předsedáte, a nejste-li podlý zbabělec, tak se omluvte. V opačném případě dáte za pravdu všem, kteří častují vedení sněmovny zvířecími tituly,“ vyzval komunistu Kalousek.

„Jste pra*e!“ Agresivní televizní duel starosty Koláře a Filipa vygradoval. A přimotal se k tomu i Kalousek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Ondřej Kolář, starosta Prahy 6
reklama

Mezi předsedou KSČM Vojtěchem Filipem a starostou Prahy 6 Ondřejem Kolářem (TOP 09) došlo k ostré výměně názorů. Oba politici byli hosty diskusního pořadu na CNN Prima News.

K situaci se vyjádřil například Miroslav Kalousek.

Celá diskuse ZDE

Anketa

Byl by šéf ODS Petr Fiala dobrým premiérem?

3%
97%
hlasovalo: 33369 lidí

Diskuse se týkala sporu kolem sochy Koněva, kdy většinou jak Kolář, tak Filip opakovali několik již z dřívější doby známých argumentů. Diskuse se vyostřila okolo patnácté minuty. Moderátorka Pavlína Wolfová se opakovaně Vojtěcha Filipa vyptávala, co říká na to, že Rusové označili Ondřeje Koláře za nacistu.

Na to předseda KSČM poznamenal, že „to je rodinná minulost pana starosty“. „Já myslím, že je to patřičné, protože ta minulost širší rodiny pana starosty je taková. Tady jsou o tom doklady v archivech v Třeboni, jaká je rodinná minulost pana starosty. Širší rodiny tedy myslím,“ dodal předseda KSČM.

„Pan Filip zřejmě naráží na pomluvu, která se objevila vloni, kdy mě Rusko začalo označovat za nacistu, a naráží zřejmě na to, že si někdo dal tu práci v archivech. Nebyly to archivy třeboňské, ale archivy ÚSTRu,“ odpověděl Kolář.

Filip ho však přerušoval v odpovědi a říkal, že na toto nenaráží.

Ale Kolář pokračoval: „Zřejmě naráží na to, že někdo řekl, že mým dědečkem měl být gestapák, jakýsi Otto Kolar z Českých Budějovic. Našel si k tomu dokonce kartičku v archivu Ústavu pro studium totalitních režimů. Já vám mohu říct s plným vědomím, že v naší rodině nikdo s gestapem nespolupracoval. A já se velmi ohrazuju proti takovýmto nařčením a je nechutné, že se do toho pouští někdo i takto v živém vysílání. Pane Filipe, vy jste prase,“ osočil Filipa Kolář.

„Ohrazujete se proti tomu, pane starosto. Podáte žalobu?“ chtěla vědět moderátorka.

„Jestliže pan Filip tady ve vysílání tvrdí, že zná rodinnou historii mé rodiny a byl v ní gestapák, pak podám trestní oznámení na pana Filipa,“ odpověděl Kolář.

Vojtěch Filip si však stál za svým názorem, načež se Wolfová zeptala, zda skutečně Kolář podá trestní oznámení; ten to potvrdil.

Fotogalerie: - Muzeum na Stadionu Strahov?

Jedním z adeptů na umístění Muzea paměti XX. stole...
Dříve se hovořilo v souvislosti s muzeem totality ...
Prohlídka Stadionu Strahov začíná...
Výstavba prvního stadionu, který byl dřevěný s čás...
Při Svatováclavském miléniu v roce 1929 se zde kon...
Další, IX. Všesokolský slet se tu konal v roce 193...

Na kauzu již stihl zareagovat poslanec Miroslav Kalousek, který vyzval Filipa k omluvě. „Pane 1. místopředsedo PSP ČR Filipe, máte-li jen trochu úcty k instituci, které často předsedáte, a nejste-li podlý zbabělec, tak se omluvte. V opačném případě dáte za pravdu všem, kteří častují vedení sněmovny zvířecími tituly,“ napsal Kalousek na Facebook.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: tle
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

19:22 Ta verbež nás zničila. Kašle, prská, chlastá. Blatný, přijeď! „Covid-díra“ Česka, kterou Praha nezná

REPORTÁŽ Jak poznáte Ukrajince, Moldavana či Rumuna? Kašle a prská kolem sebe, hadřík v podobě někol…