„Kádrováci, bolševici.“ Šli do akce proti „dezinformacím“, ale zvrtlo se to. Lidi se ozvali

09.08.2021 13:51 | Ze sítí
autor: AZy

Vedení Prahy nechce, aby její společnosti inzerovaly na závadných dezinformačních webech. Fake news podle něj nepatří do veřejného prostoru. Spolek Nelež, který sestavuje seznamy nebezpečných webů a tlačí na firmy, tak slaví velké vítězství. Na soupisce nepohodlných se ocitly dokonce i Parlamentní listy. Jenže to má háček. Zahřmělo od běžných lidí. "Dobrokakáči, neobolševici a Hřibovi boys" Ostré!

„Kádrováci, bolševici.“ Šli do akce proti „dezinformacím“, ale zvrtlo se to. Lidi se ozvali
Foto: Hans Štembera
Popisek: Radní hl. m. Prahy Hana Třeštíková

Pražští radní chtějí, aby městské firmy a organizace neinzerovaly svou reklamu na tzv. dezinformačních webech. Svou výzvu zakládají na iniciativě jakéhosi spolku s názvem Nelež. Ten údajně založilo několik marketérů a pracovníků v reklamních agenturách, kteří prý chtějí bojovat proti dezinformacím.

Radní pro kulturu Hana Třeštíková z politického projektu Praha Sobě k věci řekla: „Dnes jsme na radě jednomyslně schválili, že výzva půjde na všechny městské společnosti, aby se přidaly k tomu, že nebudou inzerovat na dezinformačních webech. Myslím si, že je to z naší strany symbol, kdy se snažíme ukázat, že fake news a dezinformace nepatří do veřejného prostoru a městský zadavatel reklamy nebude podporovat tyto weby.“

Jako první se k výzvě připojila městská firma Prague City Tourism, která v případě zájmu prý poskytne ostatním pražským společnostem know-how i právní pomoc.Většina z dvanácti společností, ve kterých má hlavní město stoprocentní podíl, se zatím k iniciativě nevyjádřila, ale z dostupných informací vyplývá, že žádná z nich doposud stejně na těchto tzv. dezinformačních webech neinzerovala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Markéta Gregorová byl položen dotaz

A co další produkty?

Děkuji za vaši snahu řešit problém, že pokud si lidé něco koupí, musí mít jistotu, že o to nepřijdou jen proto, že se to přestane vyplácet vydavateli (vaše slova, s kterými úplně souhlasím). Jen vy mluvíte jen o hrách. Týká se to i programů, které si zakoupíte třeba do počítače? A neukazuje přístup ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

20:31 „Zase utekli“. Okamura potkal v Berlíně štáb ČT, má to natočené

Předseda Poslanecké sněmovny Tomio Okamura (SPD) se v pátek 26. června 2026 během dvoudenní konferen…