Klaus mladší: Otce by v europarlamentu trefil šlak. V politice vidím hlavně čičmundy, kteří si to vyseděli

28.04.2014 9:08

Kdyby bývalý prezident Václav Klaus seděl v Evropském parlamentu, asi by ho trefil šlak. Takový seskok z pozice prezidenta do jednoho ze 721 křesel v EP by totiž byl sešup. Asi jako prodávat na Hradě vstupenky do galerie. Takto o svém otci pro časopis Týden mluví Václav Klaus mladší, expert ODS pro oblast školství.

 Klaus mladší: Otce by v europarlamentu trefil šlak. V politice vidím hlavně čičmundy, kteří si to vyseděli
Foto: Hans Štembera
Popisek: Václav Klaus přišel podpořit na mítink volební blok Hlavu vzhůru
reklama

Bývalý šéf gymnázií PORG se rozpovídal o svém otci. Naznačil, že mu exprezidentův návrat do vysoké politiky, třeba v Evropském parlamentu, nechybí. „Kdyby seděl v Bruselu mezi těmi 721 poslanci, tak by ho tam asi trefil šlak. Vidět tam všechny ty Schulze, takové ty různé zeleno-, euro-, majority,“ řekl pro Týden.

Není si navíc jistý, jestli by na to jeho otec ještě měl. „To člověka vysiluje a nevím, jestli otec ještě chtěl něco takového podstupovat,“ míní pro Týden. Také je navíc těžké, když si někdo kariéru vybudoval od píky, tedy od ničeho až po prezidenta země, a pak se ucházet o post jednoho z europoslanců. „To je jako byste na Hradě prodával vstupenky do galerie,“ říká Klaus mladší s tím, že i proto jeho otec raději jezdí na různé přednášky po celém světě.

Čičmundové

Poté kývl na tvrzení novináře Týdne Petra Koláře, zdali to není jenom tím, že se před volbami do sněmovny nechal „podělat“ od Jany Bobošíkové. „No tak, nějak hyperšťastné to nebylo,“ řekl. Podle Klause mladšího se nemusíme „rochnit“ v tom, že to nebylo dobře rozhodnuté, že to měl rovnou odmítnout.

Klaus mladší, který přijal nabídku stát se expertem ODS pro oblast školství, mluví i o Petru Fialovi. Na otázku, jestli předsedovi ODS nechybí být „dryáčničtějším politikem, který dokáže oslovit voliče“, odpověděl, že ani v jiných stranách nejsou silní vůdci. „Spíš tam vidím různé čičmundy, kteří začali dělat parlamentního asistenta a pak si to někde vyseděli,“ říká pro Týden.

ODS navíc byla v krizovém stavu, a přece jen přišel někdo s alespoň nějakou vizí. „Jistá koncepčnost a klid má také svůj význam,“ dodává s tím, že je otázkou, co česká společnost vlastně chce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: jno

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

16:06 A dost! U Pirátů bouchli do stolu: Babiš je estébák. Sám je migrant a dováží ekonomické migranty do svých drůbežáren!

„Zřejmě jeho jediný program je Antipirát. Z tohoto pohledu to ukazuje, že spíše úplně rezignoval na …