„Kolaps na obzoru. Firmy chystají velké propouštění. Nebo se stěhují do Polska,“ varuje Franěk

14.09.2022 16:41 | Ze sítí

Kandidát do Senátu a ředitel středočeské ZOO Chleby René Franěk jen nevěřícně kroutí hlavou, když sleduje, jak česká vláda bojuje s vysokými cenami energií. Po dlouhých měsících odmítání totiž sáhla po zastropování cen energií. Teď hledá cestu, jak pomoci českým firmám.

„Kolaps na obzoru. Firmy chystají velké propouštění. Nebo se stěhují do Polska,“ varuje Franěk
Foto: archiv
Popisek: René Franěk, ředitel zoologické zahrady Chleby

„Nemohu nečinně sledovat, jak začínají krachovat léta budované rodinné firmy, jak naše společnosti dennodenně ztrácí svou konkurenceschopnost. Podle Hospodářské komory plánuje do konce roku kvůli drahým energiím propouštět 18 procent firem, v případě velkých podniků nad 500 zaměstnanců dokonce až 27 procent společností. Jde především o firmy ze zpracovatelského průmyslu a stavebnictví,“ je znepokojen René Franěk, který ze své praxe moc dobře ví, jak složité je vybudovat úspěšnou firmu a jak moc s jejím úspěchem může zamávat současná energetická krize. 
 
„Některé naše firmy se rozhodly předejít katastrofě a opustit Českou republiku. Kam se přesouvají? Čekali byste nějakou asijskou zemi, stát, který se nemusel potýkat s vysokými cenami energií a nemusel řešit současnou krizi? Ne. Stěhují se do sousedního Polska. Těžit z toho bude Polsko, tratit budeme my,“ upozornil na další zásadní problém René Franěk, podle kterého má vláda jednat tak, abychom se nemuseli obávat zimy.
 
„Svými kroky má chránit naše léta budované podniky a náš průmysl před likvidací. Jakou cenu ještě budeme muset zaplatit za neefektivní řešení, nekompetentní rozhodnutí a nevčasná opatření?“ ptá se Franěk. 
 

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: Karel Výborný

Kdy přidáte učitelům?

Kdy budou učitelé brát minimálně stejně, jako třeba zákonodárci? Včera v hlavních zprávvách na Nově říkali, že vaše vláda dává učitelům málo, že nemají ani na pomůcky, a lze předpokládat, že učitelé budou ze škol odcházet nebo se minimálně nepohrnou učinit noví, a že je to potřeba! Nemyslíte, že by ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Nord Stream? Dohoda? Nikdo nezmínil. Pavel Janeček si všímá okolností odjezdu emíra

11:57 Nord Stream? Dohoda? Nikdo nezmínil. Pavel Janeček si všímá okolností odjezdu emíra

Náhlý a nečekaný noční odlet katarského emíra z Prahy zpět do vlasti vzbudil spoustu reakcí na tuzem…