„Kr*va, ku*da, ježibabice.“ Urážky vůči Hamplové: Došla trpělivost. Je tu akce

06.10.2022 10:52 | Ze sítí

Strana PRO – Právo, Respekt, Spravedlnost se rázně vymezila proti reakcím na kandidaturu a zvolení Jany Zwyrtek Hamplové do Senátu Parlamentu České republiky. V otevřeném dopise vyzývá senátory a poslance ke slušnosti a k odstranění nenávisti, která se podle nich šíří v naší společnosti. V reakcích na zvolení se totiž objevila i slova jako kr*va, ku*da, ježibabice.

„Kr*va, ku*da, ježibabice.“ Urážky vůči Hamplové: Došla trpělivost. Je tu akce
Foto: Martin Straka
Popisek: Jana Zwyrtek Hamplová, advokátka

„Nebudeme mlčet! Do politiky patří slušnost! Musíme zastavit tu nenávist, která se šíří ve společnosti,“ těmito slovy začíná výzva strany PRO.

Její představitelé se dále obracejí na členy Parlamentu a Poslanecké sněmovny.

„Jistě neunikla vaší pozornosti hrubě urážlivá veřejná prohlášení členů politických stran a mediálně známých osob vůči Mgr. Janě Zwyrtek Hamplové, zvolené do Senátu Parlamentu České republiky v senátním obvodu č. 76 – Kroměříž. Touto cestou v první řadě odsuzujeme podobné projevy nenávisti a zloby jako něco, co se nesmí stát novým stylem politické kultury v České republice,“ píše se v prohlášení, které je doplněno ukázkami urážlivé a vulgární komunikace, namířené proti senátorce Zwyrtek Hamplové.

V mnohdy sprostých komentářích najdeme slova a slovní obraty jako Kr*va z Mohelnice, kolaborantská ku*da, umolousaná dezolátka, ježibabice a podobné.

Podepsaní představitelé strany PRO dále vyzývají senátory a poslance, aby se k uvedeným výrokům vyjádřili s odkazem na rčení, že Mlčení znamená souhlas.

„Současně vyzýváme i vás, abyste se k těmto výrokům otevřeně vyjádřili. Jsou totiž směrovány vůči Vaší nastupující kolegyni, demokraticky zvolené člence Parlamentu České republiky. Jsme přesvědčeni, že v tomto případě jednoznačně platí latinské Qui tacet, consentire videtur, tedy Kdo mlčí, zdá se, že souhlasí.“

Na závěr je připojeno konstatování, které apeluje na vzájemný respekt a základní zásady slušného jednání.

„Bez vzájemného respektu a bez dodržování alespoň základních zásad slušnosti ztratí Česká republika právo označovat se za demokratickou zemi, za zemi, založenou na lidskosti a právu.“

Následuje opět apel na to, aby se adresáti tohoto prohlášení veřejně postavili k urážkám Jany Zwyrtek Hamplové.

„Žádáme každého z vás, abyste veřejnost seznámili se svým pohledem na tuto zcela nepřijatelnou kampaň. Protože mlčení si bude naše společnost oprávněně vykládat jako váš souhlas s podobnými výroky, které se objevily na sociálních sítích a médiích.“

Dodejme, že pod tímto prohlášením je podepsané vedení strany PRO, v čele s jeho předsedou – advokátem Jindřichem Rajchlem.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: MaA

Karla Maříková byl položen dotaz

A a B

Je hezké, že chcete všem přidávat, navyšovat dávky, ale proč neříkáte i to B - tedy kde na to vzít? Jste pro zýšení daní? Jakých?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Celý život pomáhám lidem“. Babiš vypustil VIDEO

15:18 „Celý život pomáhám lidem“. Babiš vypustil VIDEO

Prezidentský kandidát Ansrej Babiš představil v sobotu nové předvolební video, ve kterém vysvětluje,…