„Krást ti nestačilo? Teď i zabíjíš?“ ODS se tvrdě pustila do Babiše. Bude se prý zodpovídat

03.04.2021 12:46

„Premiér už dávno potvrdil, že kdo lže, ten krade, teď ale i zabíjí,“ píše na svém Facebooku ODS. Doplňuje tím dramatický obrázek, na kterém se premiéra ptá, zda mu nestačilo jen krást, ale musí i zabíjet.

„Krást ti nestačilo? Teď i zabíjíš?“ ODS se tvrdě pustila do Babiše. Bude se prý zodpovídat
Foto: Screen FB Andreje Babiše
Popisek: Andrej Babiš
reklama

Anketa

Viníte Babišovu vládu za počty českých mrtvých na covid-19?

22%
78%
hlasovalo: 14279 lidí

Opoziční poslanec Jan Skopeček (ODS) při pohledu na hospodaření vlády, jehož výsledkem je tristní stav státního dluhu, doufá, že vše bude v blížících se volbách premiérovi Andreji Babišovi (ANO) spočítáno dle jeho vlastního receptu, který používá v byznysu, pokud si někdo dovolí představit mu rozpočet se ztrátou. A sice vyhazovem.

Poslanec Skopeček připomíná, co současný premiér Andrej Babiš vyprávěl při besedě studentům na VŠE v roce 2011, kdy se rozhodl založit občanskou iniciativu nazvanou Akce nespokojených občanů, z níž později vzniklo politické hnutí ANO 2011. „Deficit je ztráta. Kdyby mi někdo sestavil byznysplán se ztrátou, tak ho vyhodím,“ pravil Babiš.

„Ano, tohle i jiné báchorky vykládal,“ dodává poslanec Skopeček, že svými tehdejšími postoji Babiš jako předseda vlády se zřejmě zapomněl řídit.

Následně v kostce shrnuje státní rozpočet. „Jsme o deset let dál a ministerstvo financí, které posledních 8 let obhospodařuje hnutí ANO, oznamuje, že státní dluh loni dosáhl výše 2 bilionů korun, letos dosáhne výše 2,5 bilionu a v roce 2023 dokonce 3 biliony korun,“ podotýká.

Vládní koalice ČSSD a ANO podporovaná KSČM má samozřejmě jako univerzální alibi covid. Příčiny raketového růstu dluhů jsou podle Skopečka zcela jiné: „Neustálé zvyšování počtu státních zaměstnanců, nesmyslné výdaje sloužící hlavně k uplácení voličů, např. dotované jízdné, nevysychající proud dotací pro vybrané agropodniky, ale také nezvládnutá a neuskutečněná penzijní reforma,“ vyjmenovává, co je největší zátěží pro státní kasu.

Naše hospodaření se nebezpečně podobá tomu „tureckému“. „Jdeme ve šlépějích tureckého. Výsledkem je dluh, který po tureckém hospodaření Andreje Babiše a Aleny Schillerové budeme splácet my, naše děti a naši vnuci,“ upozorňuje poslanec ODS.

Šance změnit politické přijde na podzim. „V říjnových volbách budeme mít aspoň šanci zařídit se podle zmíněné rady Andreje Babiše – vyhodit je,“ dodává Skopeček závěrem k blížícím se volbám do Poslanecké sněmovny.

Zmíněnou hranici 2 bilionů korun státní dluh překonal loni, když stoupl o 410 miliard korun na 2,05 bilionu korun. Za nárůstem bylo zejména vydávání státních dluhopisů, mimo jiné kvůli pokrytí schodku loňského státního rozpočtu, který byl kvůli dopadům pandemie s 367,4 miliardy korun nejvyšší od vzniku Česka.

Kromě toho ODS při své kritice premiérovy neschopnosti v sobotu přišla s dramatickým facebookovým prohlášením, ve kterém se na premiéra obrací familiérní tykačkou: „Krást ti nestačilo? Teď i zabíjíš?“

V doprovodném textu vysvětluje, že Andrej Babiš nás připravil o desítky tisíc dávek očkovací látky. „Premiér už dávno potvrdil, že kdo lže, ten krade, teď ale i zabíjí,“ uzavírá opoziční strana se slibem, že se premiér ze svých činů bude zodpovídat. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: nab

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

„Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

9:52 „Až po uši v ho*nech.“ Zlý den Janka Kroupy: Mával tajným důkazem, který hned vybouchl

V pokračování kauzy Janka Kroupy a ministra Hamáčka se ukázalo, od koho získal investigativní noviná…